וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: המצב הבטחוני, הנתונים הכלכליים השליליים והאנתרקס עשויים לדרדר את הבורסות בארץ ובארה"ב

ליאור כגן

26.10.2001 / 9:25

כלכלני הבנק ממליצים להמתין להתבהרות באירועים ולירידה ברמות האי וודאות, לפני ביצוע שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות

"כניסת צה"ל לאזורי A ברשות הפלשתינית, המתיחות שנוצרה בין ארה"ב לישראל, ההתקפות המתמשכות באפגניסטאן והמשך משלוחי מעטפות האנתרקס בארה"ב מגדילים את אי הוודאות הן בארה"ב והן בארץ. כמו כן, הנתונים הממשיכים להצביע על האטה כלכלית בארץ והציפיות להעמקתה, מציירים תמונת מצב אפורה ולא יציבה, שעלולה לדרדר מטה את מדדי המניות בארץ ובארה"ב", כך מעריכים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. לאור זאת, ממליצים כלכלני הבנק להמתין להתבהרות מסויימת באירועים הנ"ל ולירידה ברמות האי וודאות, לפני ביצוע שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות.

עם זאת, ממשיכים הכלכלנים להמליץ על השקעה סלקטיבית ומפוזרת, תוך התמקדות במניות ממגוון תחומים שונים ובעיקר מהתחומים הדפנסיביים יותר בארץ ובחו"ל. להערכתם, חלק מהמניות המסורתיות נמצאות כיום ברמות גבוהות שאינן מצדיקות קניה, ועל כן חשוב לשים דגש על סלקטיביות. בנוסף ממליצים לפקוח עין בוחנת על חלק ממניות הטכנולוגיה היציבות יותר, שמניותיהן הגיעו לרמות שערים נמוכות במיוחד.

לגבי המסחר בדולר, הכלכלנים סבורים כי השפעת פער הריביות בינינו ובין ארה"ב והעולם חזקה יותר ממצב האי ודאות הכלכלית מדינית באזורנו. למרות זאת, הם מעריכים כי המשך חוסר הוודאות, הן בארץ והן בעולם, הן במישור הבטחוני והן במישור הכלכלי, יוצרת ציפיות להמשך התנודתיות בשער החליפין של השקל מול הסל והדולר. לפיכך, הם ממליצים לשמור על רכיב מט"חי של 10%-15% בתיק ההשקעות, ולכלול בו השקעות צמודות ליורו או למטבעות אחרים (כגון הפרנק השווייצי), הן באמצעות פקדונות, הן באמצעות קרנות נאמנות וכן הגנות באמצעות אופציות שקל/דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully