וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוויו - "רבעונים טובים יותר לפנינו"

הארץ

26.10.2001 / 10:22

מנכ"ל רדוויו, אילן קינרייך, משדר אופטמיות למרות הירידה החדה בהיקף המכירות של החברה ופיטוריהם של 20% מהעובדים

מאת סופי שולמן

הדו"חות הכספיים שפירסמה אמש רדוויו תאמו את ההערכות שנתנה החברה באזהרת הרווח מתחילת אוקטובר. עם זאת דאגה רדוויו להכין הפתעה נוספת למשקיעים, ובמקביל לפרסום התוצאות הודיעה כי פיטרה 20% מהעובדים בתחילת אוקטובר. גל פיטורים זה הוא השני בחברה, שפיטרה מספר דומה של אנשים ביולי האחרון.

כעת נותרה רדוויו עם 121 עובדים ו-10 אנשי שיווק בלבד, והדבר ניכר בהכנסותיה. החברה סיימה את הרבעון השני עם מחזור של 1.7 מיליון דולר, לעומת תחזיות מוקדמות ל-2.5 מיליון דולר. הכנסות אלה משקפות נפילה של 35% בהשוואה לרבעון הקודם, כשעיקר הירידה הוא במכירת רשיונות התוכנה.

רדוויו מפתחת תוכנות לבדיקת עומס ביישומי אינטרנט, ולדברי מנכ"ל החברה, אילן קינרייך, אירועי ה-11 בספטמבר פגעו קשות בקצב המכירות. "התקפת הטרור פגעה ביכולת שלנו לסגור עסקות דווקא בספטמבר, שאחראי ל-50% מהמכירות של הרבעון השלישי", אמר קינרייך בשיחת הוועידה שערכה אמש רדוויו. הוא ציין כי שבע עסקות גדולות שהיו אמורות להיסגר בספטמבר נפלו, אך העריך כי כמה מהן יבוצעו ברבעונים הקרובים.

פיטורי העובדים ותוכנית הארגון מחדש שעליה הכריזה רדוויו בתום הרבעון השני אחראיים לנקודת אור היחידה בדו"חות החברה - הקטנת ההוצאות התפעוליות, שהביאה לירידה בהפסד התפעולי.

לדברי קינרייך, הוצאות התפעול ירדו ברבעון האחרון ב-45%, כך שההפסד התפעולי היה 5.3 מיליון דולר. זאת, במקביל לירידה שהיתה בשיעור הרווחיות הגולמית לנוכח העלייה בנתח של הכנסות משירותים, לעומת הכנסות ממכירת רשיונות התוכנה.

בשל הקטנת ההוצאות הצליחה רדוויו לעמוד בתחזיות להפסד הנקי על אף הנפילה בהכנסות. ההפסד הסתכם ב-5.1 מיליון דולר או 32 סנט למניה, כולל הוצאה של 1.2 מיליון דולר לצורכי ארגון מחדש. בניכוי ההוצאה דיווחה החברה על הפסד של 3.9 מיליון דולר, 24 סנט למניה. הפסד זה הוא שיפור קל לעומת הרבעון השני, שבו הפסידה החברה 30 סנט למניה.

נראה כי ברדוויו לא מתייאשים מההרעה המתמשכת בביצועים ומחוסר יכולתה של החברה לעבור לרווחיות. קינרייך ציין אמש כי הוא מאמין בעתיד המסחר האלקטרוני, בעיקר בשל השינויים שעוברים עתה ארגונים וצרכנים פרטיים רבים, המעדיפים להישאר קרוב לביתם ולעשות את מרב הפעולות באופן מקוון. תוכנות בדיקת העומסים ואיתור צווארי הבקבוק של רדוויו פונות בעיקר לחברות שמפעילות אתרים למסחר אלקטרוני, שבעבורן פעולה תקינה של האתר היא אחד הגורמים המרכזיים להצלחה עסקית.

"אנחנו מאמינים כי שוק המסחר האלקטרוני ישתפר וכי רבעונים טובים יותר עוד לפנינו", אמר אתמול קינרייך. האופטימיות של קינרייך מתייחסת כנראה לרבעונים רחוקים יותר, שכן התחזיות שנתנה אתמול החברה אינן מצביעות על שיפור כלשהו בביצועיה. ההכנסות אמורות לצמוח קלות ל-2 מיליון דולר, וההפסד הנקי לפני הוצאות ומחיקות אמור להיות 15-13 סנט למניה.

לפי שעה המשקיעים אינם שותפים לאופטימיות שמנסה לשדר הנהלת רדוויו, ומנייתה צנחה אתמול ב-15% למחיר של 29 סנט. לפני חודש בדיוק נמחקה המניה מהרשימה המרכזית של בורסת נאסד"ק ועברה לרשימה של חברות בעלות שווי שוק נמוך (small cap). זאת, מכיוון שהמניה נסחרה מתחת למחיר של דולר במשך יותר מארבעה חודשים. שווי השוק של רדוויו הוא 4 מיליון דולר, רבע משווי המזומנים בקופתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully