וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתוני מקרו מעודדים מאירופה: התמ"ג באנגליה ומדד המחירים ליצרן בגרמניה עלו מעל לתחזיות

רונן סרברניק

26.10.2001 / 13:56

התוצר המקומי הגולמי באנגליה גדל ב-0.6% ברבעון השלישי לעומת תחזית ל-0.4%; מדד המחירים ליצרן בגרמניה עלה בפעם הראשונה ב-3 חודשים

ירידות השערים שפתחו אתמול את המסחר בוול סטריט ואשר נבעו מירידה חדה מאוד בהזמנות למוצרים בני קיימא נעלמו והשווקים עברו בסיום המסחר לעליות. הסגירה החיובית בוול סטריט עודדה את שוקי אירופה להיפתח במגמה חיובית ונתונים מקרו הכלכליים שפורסמו היום תומכים ומסייעים למדדים בעליות.

באנגליה התפרסמו היום נתוני צמיחה רבעוניים גדולים מהצפוי. התוצר המקומי הגולמי באנגליה גדל ב-0.6% ברבעון השלישי, לעומת עלייה של 0.4% ברבעון השני ולעומת תחזית אנליסטים לצמיחה של 0.4%. גם לאחר התקפת הטרור על ארה"ב, הצריכה הפרטית - שהיא 60% מכלכלת אנגליה - לא עושה סימנים משמעותיים של האטה.

לפי קרן המטבע העולמית, צפויה אנגליה לצמוח מהר יותר משאר מדינות ה-G7. הצמיחה הכלכלית בגרמניה ובאיטליה הואטה משמעותית ברבעון השני, וכלכלת ארה"ב, לטענת בכירים ואנליסטים, כבר נמצאת במיתון.

כמו כן פירסמה היום ממשלת גרמניה נתון מעודד ומפתיע. מדד המחירים ליצרן עלה בגרמניה בחודש ספטמבר, בפעם הראשונה ב-3 החודשים האחרונים, בעקבות עלייה במחירי הנפט. מדד המחירים עלה ב-0.1% לעומת חודש אוגוסט, כך דיווח משרד הסטטיסטיקה הפדרלי. כלכלנים צפו ירידה של 0.1% במדד. מדד המחירים עלה ב-1.9% מאז ספטמבר אשתקד.

אתמול נמנע הבנק המרכזי של אירופה מלהוריד את שיעורי הריבית להלוואה בגוש היורו אל מתחת ל-3.75%. הבנק טען כי האינפלציה בגוש לא האטה מספיק. הבנק כשל בנסיונו לשמור על שיעור האינפלציה ברמת 2% במשך 16 חודשים. הבנק הוריד לאחרונה את שיעור הריבית ב-0.5% ב-17 בספטמבר בניסיון לאושש את השוק שרשם שיאים שליליים בעקבות התקפת הטרור של ה-11 בספטמבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully