וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CSFB: אי.סי.טל יצרה נישת שוק משלה והיא מצליחה בה; מעריכים את עלות רכישת נט-איי ב-750 אלף דולר לרבעון

גיא ימין

26.10.2001 / 19:11

סלומון סמית ברני: דרישה מוגברת צפויה מצד המגזר הבטחוני; CIBC - מותירים מחיר יעד של 30 דולר ומצפים לעמידה בתחזיות לרבעון הרביעי ול-2002; להמלצות האנליסטים האחרונות

בבית ההשקעות CSFB שואבים עידוד מדו"חות הרבעון השלישי שפירסמה אי.סי.טל השבוע, שהצביעו על הכנסות של 20.8 מיליון דולר ועל רווח נקי של 4.1 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, שהיה גבוה מכפי שהעריכו האנליסטים, מה שמוביל את CSFB להותיר את המלצת ה"קנייה" למניה על כנה.

תוצאות הרבעון השלישי הצביעו על קיומה של דרישה בריאה למוצר הדגל של אי.סי.טל, לניטור ומניעת הונאות ברשת הטלפון, ועל התעניינות גוברת מצד המגזר הבטחוני-ממשלתי. עם זאת, אותתה הנהלת אי.סי.טל על ירידה בביקושים לאפליקציות ה-QoS (איכות שירות) והבילינג שלה.

מגמה זו אינה עומדת בקנה אחד עם האסטרטגיה לטווח ארוך של החברה, לשילובם של יישומים אלה במוצרי מניעת ההונאה. סיכון פוטנציאלי נוסף הוא בסיס הלקוחות המוגבל, עליו לא ניתן ללמוד מנתונים מפורשים שמספקת החברה, שכן בדרך כלל היא מתבקשת שלא לפרסם פרטים בנוגע ללקוחות, אלא מהשינוי הבין-רבעוני המשמעותי בחלוקה הגיאוגרפית של ההכנסות, נתון עליו כן מדווחת החברה.

ההנהלה: הטמעת נט-איי הושלמה

בבית ההשקעות מתייחסים בדו"ח להשפעה הצפויה של רכישת נט-איי, שהוכרזה בחודש אוגוסט האחרון, על תוצאותיה העתידיות של אי.סי.טל. נט-איי, אותה רכשה אי.סי.טל מטלרד, מפתחת מוצרים למניעת הונאות ברשתות IP, ומוצריה צפויים להשלים את המערכות מבוססות החומרה והתוכנה לגילוי ומניעת הונאות ברשת הטלפון של אי.סי.טל.

מבחינת המיצוב התחרותי מדובר ברכישה חיובית עבור אי.סי.טל, אך צוות האנליסטים, בראשותו של רפאל קפלינסקי, מעריך כי בשלב זה 'תרומתה' של נט-איי למאזניה של אי.סי.טל תהיה בהגדלה של כ-750 אלף דולר בהוצאות התפעוליות לרבעון. לשם השוואה, ברבעון השלישי הסתכמו הוצאותיה התפעוליות של אי.סי.טל ב-3.3 מיליון דולר.

בשיחת הוועידה שקיימה הנהלת אי.סי.טל בעקבות הדו"חות היא דיווחה על השלמתה כמתוכנן של הטמעת פעילות המו"פ והשיווק של נט-איי בזו שלה. הנהלת החברה הוסיפה כי המשוב הראשוני שקיבלה מלקוחותיה היה חיובי.

נט-איי צפויה להתחיל לרשום הכנסות ברבעון הראשון של 2002, אך אלו אינן צפויות להיות משמעותיות ברבעונים הקרובים, בעיקר בשל החולשה ממנה סובל שוק ה-IP בשנה האחרונה. מעבר לכך, בבית ההשקעות מעריכים כי בגלל הנטל על ההוצאות התפעוליות, ובשל הדילול הנובע מעסקת חילופי המניות, הרווח הנקי של אי.סי.טל יירד ל-1.7 מיליון דולר, או 14 סנט למניה, ברבעון הרביעי של השנה. במקביל, צפויה אי.סי.טל לרשום הכנסות שיסתכמו ב-22.1 מיליון דולר.

סלומון: מותירים המלצת "קנייה" למניה

הערכה מעט שונה לגבי ההוצאות בשל הרכישה ברבעון הרביעי מספק בית ההשקעות סלומון סמית ברני. שם מעריכים את ההוצאות התפעוליות הכוללות הנובעות מרכישת נט-איי ב-1.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי, ולכן מורידים את תחזית הרווח לרבעון מ-23 ל-16 סנט למניה. עם זאת, מצטטים מחברי הדו"ח ויקטור הפלרט ורובין נזרזדה מחקר של חברת המידע אברדין לפיו צפוי שוק מניעת ההונאות ברשתות IP לצמוח מ-110 מיליון דולר ב-2001 ל-683 ב-2002.

גם בסלומון מצביעים על התחזקות מגמת הביקושים במגזר הבטחוני. ההכנסות של אי.סי.טל ממגזר זה נובעות ממערכות מעקב לרשתות טלקום, ועם התגברות המומנטום של מלחמה עולמית בטרור, עשויה אי.סי.טל להגדיל את ההכנסות. בנוסף, רכישת נט-איי מספקת אלמנט של ניטור ברשתות IP, שהמגזר הממשלתי עשוי למצוא בו עניין. בעקבות הדו"חות מותירים האנליסטים על כנם המלצת "קנייה" למניית החברה.

CIBC: החברה לא איכזבה מעולם

בבית ההשקעות CIBC אופטימיים במיוחד בנוגע לאי.סי.טל, והאנליסט שאול אייל מותיר על כנה המלצת "קנייה חזקה" למניה. מחיר היעד של בית ההשקעות, 30 דולר, גבוה ב-112% ממחירה של המניה היום. אחת הסיבות לאופטימיות זו היא העובדה ש אי.סי.טל נותרה אחת החברות הישראליות הבודדות שהצליחה לעמוד בתחזיות של כל אחד מהרבעונים עד כה.

"בהתחשב בצבר ההזמנות הנוכחי של החברה, וחתימתה על מספר חוזי מסגרת בהיקף גדול, אנו מרגישים בטוחים כי תחזיותינו לגבי החברה יתממשו, ואולי אף ייעקפו" אומרים בבית ההשקעות. ב-CIBC מספקים מספרים אחרים לגבי ההוצאות הכרוכות ברכישת נט-איי.

הערכת האנליסטים היא כי רכישה זו תכביד על ההוצאות התפעוליות של אי.סי.טל ב-300 אלף דולר מדי רבעון, אך מדגישים כי אי.סי.טל יכולה לעמוד בהוצאה זו, עם קופת מזומנים שבה כ-36 מיליון דולר, נכון לסוף הרבעון השלישי. בבית ההשקעות מעריכים כי כתוצאה מהדילול הכרוך ברכישה תציג אי.סי.טל רווח של 17 סנט למניה ברבעון הרביעי, כך שתחזית הרווח השנתית ל-2001 מסתכמת ב-86 סנט למניה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully