וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר הסתיים במגמה מעורבת על רקע פרסום נתוני המקרו; צ'ק פוינט ירדה ב-3.8%

דודי שני-גבאי

26.10.2001 / 23:59

הנאסד"ק ירד ב-0.4% ובסיכום שבועי רשם עלייה של 5.8%; הדאו עלה ב-0.9%; מדד אמון הצרכנים והערכות אופטימיות כי צפויה התאוששות בכלכלה העולמית נתנו את הטון החיובי; האנתרקס וההאטה בשוק הדיור משכו את השוק כלפי מטה; אלביט הדמיה עלתה ב-10.4%; לטבלת המניות הדואליו

יום המסחר האחרון לשבוע נסגר במגמה מעורבת, לאחר תנודתיות בלתי פוסקת במדדים המובילים, זאת על רקע מספר נתונים והערכות שפורסמו לאורך כל שעות היום. בסיום המסחר ירד מדד הנאסד"ק ב-0.4% לרמה של 1,769 נקודות, אולם בסיכום שבועי רשם עלייה של 5.8%. מדד הדאו ג'ונס רשם עלייה של 0.9% לרמה של 9,545 נקודות, ומתחילת השבוע הוסיף 3.7%.

במהלך היום נתנו את אותותיהם מספר גורמים שהובילו ליום מסחר תנודתי מאוד. אחד הפרמטרים שהשפיע באופן חיובי על השוק הגיע מכיוון מישיגן. כחצי שעה לאחר פתיחת המסחר פירסמה אוניברסיטת מישיגן את מדד אמון הצרכנים לחודש אוקטובר. המדד, שבחודש ספטמבר עמד על 81.8 נקודות, רשם עלייה של 1.1% והגיע לרמה של 82.7 נקודות, גבוה במעט מתחזיות האנליסטים האחרונות שצפו עלייה לרמה של 82.5 נקודות.

במהלך המסחר התפרסמו הערכות מצד מספר מומחים בשוק האמריקאי, כי תקופת השפל בכלכלה העולמית קרבה אל קצה, והשוק צפוי לעבור לרווחיות במהלך שנת 2002. הערכות אלו משכו את השוק כלפי מעלה והשוק עבר לעליות, אולם, זמן קצר לאחר שינוי המגמה, הגיעה שעתו של האנתרקס להצטרף לגורמים המשפיעים על המסחר. כשעתיים לפני סוף המסחר התפרסמה ידיעה כי נתגלו סימני אנתרקס בחדר הדואר בבית המשפט העליון בוושינגטון, והנאסד"ק חזר להיסחר בירידות, שהתחלפו בעליות לזמן קצר, אך כאמור, הסיום היה שלילי.

פרמטר שלילי נוסף שהשפיע על יום המסחר, בנוסף לבהלת האנתרקס הנמשכת, הוא ההאטה בענף הנדל"ן בארה"ב. במהלך המסחר פורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים בארה"ב לחודש ספטמבר והצביעו על ירידה של 1.4% ביחס לחודש אוגוסט. זוהי הרמה הנמוכה ביותר שנרשמה בענף בשנה האחרונה, לנוכח הפיטורים הרבים במשק האמריקאי, להם קדמה מתקפת הפיגועים האחרונה בארה"ב.

צ'ק פוינט יורדת ב-3.8%; מזנקת ב-45% מתחילת החודש

המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים בקרב המניות הכבדות. אמש החל בית ההשקעות סלומון סמית ברני לכסות את מניית צ'ק פוינט ואת וריסיין, מתחרתה. בית ההשקעות מעריך כי צ'ק פוינט תישאר החברה המובילה בתחומה, ומעניק למניה המלצת "נייטרלי". מניית צ'ק פוינט רשמה ירידה של 3.8% למחיר של 32 דולר, זאת לאחר שמניית וריסיין ירדה ב-19.7% לאחר שהודיעה כי היא צופה האטה במכירות.

מניית צ'ק פוינט סיימה את שבוע המסחר בעליות שערים של 6.7%, אולם בבחינת ביצועי המניה מתחילת החודש, רשמה מנית החברה זינוק של 45.3%.

מניית קומברס , נסחרה במרבית שעות היום בעליות שערים, אולם לקראת סוף המסחר נחלשה המניה וסיימה בירידות שערים של 0.2% למחיר של 18.2 דולר. במהלך השבוע פרסמה קומברס אזהרת רווח חמורה לרבעון שלישי, אולם דומה כי ההערכות המוקדמות השפיעו על מחירה של המניה, שאיבדה מתחילת החודש ועד תחילת השבוע 14.7%. במהלך השבוע רשמה מניית החברה התאוששות, ובסיכום שבועי רשמה עלייה של 4%.

מניית DOX סיימה גם היא את יום המסחר בירידות שערים של 2.5% למחיר של 28.4 דולר, אך בסיכום שבועי הוסיפה המניה 4.7%, ומתחילת החודש עלתה ב-6.7%.

היום התפרסמה בנאסד"ק הודעתה של חברת EMITF מיום רביעי, לפיה קיבלה InSightec, החברה הבת, אישור מה-FDA להתחיל בשלב השלישי לקראת קבלת אישור לשיווק המוצר המאבחן גילוי מוקדם של סרטן השד. מניית אלביט הדמיה עלתה היום ב-10.4% למחיר של 5.9 דולרים, במחזור הגבוה פי 10 מהממוצע.

לאחר שעלתה ב-21.4% בשני ימי המסחר האחרונים, רשמה היום מניית פריסייס ירידה של 7.6% למחיר של 18.7 דולר, בעקבות מימושי רווחים מצד המשקיעים.

היום לאחר המסחר, תפרסם חברת קומטאץ' את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי. לאחרונה הודיעה החברה על פיטוריהם של 40 עובדים, ובחברה, שבשיאה העסיקה כ-500 עובדים, נותרו היום כ-15 עובדים. המנייה סיימה יום המסחר בירידות של 10.7% למחיר של 25 סנט.

עוד בלטו: ULCM שעלתה ב-10% למחיר של 9.1 דולרים; גיוון אימג'ינג , שירדה ב-7.6% למחיר של 7.5 דולרים, ומשלימה ירידה של 37.5% ממחיר ההנפקה שעמד על 12 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully