וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתי ההשקעות מפחיתים תחזיות לסרגון - ההאטה בשוק הטלקום תימשך עד המחצית השנייה של 2002

דודי שני-גבאי

26.10.2001 / 23:54

בסלומון סמית ברני מעריכים כי החברה עשויה להמשיך במדיניות הקיצוצים גם במהלך הרבעון; בגולדמן סאקס מעריכים כי הדרישה למוצרי החברה תגבר בעקבות אירועי הטרור, אך בטווח הקצר לא יורגש שינוי; להמלצות האנליסטים האחרונות

הדו"חות הכספיים עליהם דיווחה אמש חברת סרגון , בהם הציגה ירידה בהכנסות ושיפור בהפסדים לעומת הרבעון הקודם, וההאטה בשוק הטלקום, מובילים את בתי ההשקעות סלומון סמית ברני וגולדמן סאקס לעדכן את תחזיותיהם לחברה.

סלומון סמית ברני מעריך כי החברה צפויה להציג חוזים חדשים בשנת 2002, אך בטווח הקצר צפויה להתמודד עם הקשיים בשוק על ידי קיצוצים נוספים. בגולדמן סאקס מאמינים כי הדרישה לציוד עבור תקשורת אלחוטית מהירה, שגברה מאז פיגועי התופת בניו יורק, עשויה לתרום להיווצרותן של עסקות חדשות, אך ההערכה היא כי תהליך זה עשוי להיות איטי מן הצפוי.

הקיצוצים יימשכו, התאוששות רק במחצית השנייה של 2002

סלומון סמית ברני מעדכן תחזיות לרבעון הרביעי ולשנת 2002. בית ההשקעות מפחית את תחזית ההכנסות לתקופות אלו, אך במקביל דואג להפחית במעט את תחזית ההפסד לתקופה זו.

בית ההשקעות מציין כי ההכנסות, בסכום של 3.14 מיליון דולרים, כמו גם סעיף ההפסד של 19 סנט למניה, עליהם דיווחה סרגון, היו טובים מתחזיותיהם, שצפו הכנסות של 3 מיליון דולר והפסד של 22 סנט למניה. החברה הפתיעה גם בסעיף ההוצאות התפעוליות, אשר היה נמוך ב-15% מהתחזיות של סלומון.

התוצאות פרופורמה עליהן דיווחה סרגון אינן כוללות הוצאות חד פעמיות בסך 17.8 מיליון דולר עבור מחיקות מלאי שביצעה החברה - סכום עצום בהתחשב בהכנסות הנמוכות יחסית. בית ההשקעות מציין כי ביחד עם נתוני המחצית הראשונה של השנה, מגיעות ההוצאות החד פעמיות של החברה עד כה לסכום של 36.1 מיליון דולר.

בהתייחסם לביצועי החברה מזכירים בסלומון את החוזה לאספקת ציוד לתשתיות תקשורת, עליו חתמה סרגון עם חברת תקשורת גדולה באמריקה הלטינית. בסלומון מאמינים כי הסכם זה יתרום ל-25% מההכנסות ברבעון הרביעי של השנה, לעומת 10% ברבעון השלישי.

בית ההשקעות מעריך כי סרגון צפויה להציג חוזים חדשים כמו גם שיפור בצנרת ההזמנות לקראת המחצית השנייה של 2002, אולם בטווח הקצר צופים בסלומון כי לאור התקופה הקשה בשוק, סרגון תמשיך בקיצוצים גם במהלך הרבעון הרביעי.

בסלומון מציינים כי לאור הערכות החברה ולאור המגמה בשוק הטלקום, הם מעדכנים את תחזיותיהם בהתאם. בית ההשקעות מפחית את תחזית ההכנסות לשנת 2001 ומעמידן על סכום של 24.8 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 25.2 מיליון דולר. בסלומון מפחיתים במעט את תחזית ההפסד למניה לשנת 2001, וצופים הפסד של 68 סנט למניית החברה לעומת תחזית הפסד קודמת של 75 סנט למניה.

בהתייחסם לשנת 2002 צופים בסלומון הכנסות לחברה של 30 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 34 מיליון דולר. בית ההשקעות מעדכן בהתאם את תחזית ההפסד למניה ומעמידה על הפסד של 41 סנט למניה, לעומת תחזית קודמת של 29 סנט למניה.

גולדמן סאקס: ההכנסות מצד AT&T צפויות לגדול כבר ברבעון הקרוב

בית ההשקעות גולדמן סאקס מעריך כי ההאטה בהוצאות עבור ציוד טלקום וההערכות לפיהן צפויה האטה מצד ספקיות התקשורת האלטרנטיווית בארה"ב ובאירופה הן הגורמים לרבעון הקשה שעבר על סרגון. בית ההשקעות צופה כי גורמים אלו ימשיכו להוות גורם מרכזי גם במהלך שנת 2002, אך מנגד מזכירים את ההסכמים עליהם חתמה החברה כדוגמת זה עם חברת התקשורת הלטינית.

בבית ההשקעות מאמינים כי הדרישה לציוד עבור תקשורת אלחוטית מהירה, שגברה לאחר אירועי ספטמבר האחרון, עשויה לתרום להיווצרותן של עסקות חדשות, אך ההערכה היא כי תהליך זה עשוי להיות איטי מן הצפוי. בהתייחסם לרבעון הרביעי, מאמינים בגולדמן כי סרגון צפויה לראות גידול בהכנסות מצד חברת AT&T כבר ברבעון הקרוב, עובדה שתשפיע על שורת ההכנסות ברבעון.

בהתייחסם לשווי המזומנים של סרגון מציינים בגולדמן סאקס את העובדה כי החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-42 מיליון דולר, הנמוך ב-15 מיליון דולר משווי המזומנים של החברה, העומד על 57 מיליון דולר. בית ההשקעות מעריך כי במהלך הרבעון הרביעי תשרוף החברה 4 מיליון דולר נוספים מהמזומנים שבקופתה, ובמבט אל תוך שנת 2002 מאמינים בגולדמן כי את המחצית השנייה של השנה תפתח סרגון עם שווי מזומנים של 45 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully