וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינוטק: הדולר צפוי להיסחר בטווח של 3.56-3.6 שקל לדולר

TheMarker

13.8.2008 / 8:37

מבית ההשקעות נמסר כי השקל התייצב מול השטר הירוק; חשש מפני ירידת ביקוש גלובלי לוחצת מטה את הנפט

השטר הירוק רשם רמות שיא של כשישה חודשים אל מול ה כשכלכלת ארה"ב ממשיכה לשדר סימני התאוששות.
הגירעון המסחרי ירד במפתיע לרמה של 56.7 מיליארד דולר. חולשתו של הדולר הטיבה עם היצואנים בארה"ב והובילה לצמצום המפתיע בגירעון. השוק קיבל את הנתון באדישות יחסית לאחר שהדולר ביצע מהלך של כ-4% אל מול היורו וסוחרים החלו לממש רווחים.
כמו כן, המשך סימני חולשה עם מחיקות נוספות בסקטור הפיננסי הקשו גם הם על המשך מסע התחזקותו של השטר הירוק.הדולר נסחר סביב הרמות של 1.492 אל מול היורו, 109.35 כנגד ה ו-1.8965 אל מול ה ב-19:45 (GMT).ז'אן קלוד טרישה, נגיד הבנק המרכזי האירופי, המשיך לשדר פסימיות כשהוא טוען כי כלכלת גוש היורו צפויה להאט מעבר להערכותיהם של מקבלי ההחלטות.
על אף ההאטה בכלכלת הגוש האירופי ממשיכים להתקיים הלחצים האינפלציוניים.
בריטניה, אשר עשויה להיקלע למיתון במהלך השנה הקרובה, דיווחה על שיעור אינפלציה כפול מיעד הבנק המרכזי. הנתון הכה את הסוחרים המשוועים לחיתוך ריבית בכלכלה הבריטית ושלח את מדד הפוטסי לירידות שערים.השטרלינג נסחר סביב הרמות של 1.897 אל מול הדולר, 207.45 כנגד הין ו-0.7865 אל מול היורו ב-20:00 (GMT).בריטניה תפתח את יום המסחר עם פרסום שורה של נתונים משוק העבודה אשר צפויים להצביע על חולשה וליצר מכירות נוספות על המטבע המלוכני.
נתון נוסף אשר ירכז תשומת לב מרובה יהיה פרסום דו"ח האינפלציה של הבנק המרכזי הבריטי ב-09:30 (GMT).
נתוני היצור התעשייתי יפורסמו בגוש היורו ב-09:00 (GMT), אשר עשויים להצביע על התאוששות קלה ולהעניק תמיכה למטבע האירופי היחיד.
הנתון המשמעותי של היום יגיע שוב מכיוונה של ארה"ב עם פרסום המכירות הקמעוניות לחודש יוני ב-12:30 (GMT). הפעילות בסקטור הקמעוני צפויה לרדת ב-0.1% ועשויה להכביד מעט על מהלכו של השטר הירוק.דולר/שקל:המטבע הישראלי המשיך להיסחר ביציבות אל מול הדולר כששערו היציג נקבע על 3.589 שקל לדולר.
נתונים חזקים מכיוונה של ארה"ב אשר הצביעו במפתיע על צמצום גירעון הסחר לרמה של 56.7 מיליארד דולר תמכו בהתחזקות קלה של הדולר.
נראה כי לאחר המהלך הנרחב שביצע הזוג מרמות ה-3.2 עד סמוך ל-3.6 שקל לדולר ממתינים הסוחרים לידיעות נוספות טרם יבצעו רכישות חדשות.
פרסום התקציב לשנת 2009 התבסס על תחזית צמיחה אופטימית העומדת על קצב של 3.5% כשהגידול הריאלי המותר צומצם לרמה של 1.7%. התקציב השמרני עשוי לתמוך מעט במלחמתו של בנק ישראל באינפלציה.
תמיכתו הקרובה של הזוג מגיעה סביב הרמות של 3.56 התנגדות ב-3.6 שקל לדולר. במסחר הבין בנקאי נסחר השקל כנגד הדולר סביב הרמות של 3.585 ב-18:40 (GMT).נפט:הזהב השחור המשיך להילחץ מטה כשגם הודעתה של בריטיש פטרול כי היא חדלת מפעילותה בגיאורגיה אינה מחדשת את עלייתו.
דו"ח של ממשלת ארה"ב הצביע על הנפילה החדה ביותר מזה 26 שנה בביקושים מכיוונה של הכלכלה הגדולה בעולם.
החשש מפני נפילה גלובלית בביקושים לנפט לוחצת מטה את מחירו כשהתחזקות הדולר מאיצה מהלך זה. ניתן לראות את עוצמת המומנטום הדובי בוא מצוי השוק בהתעלמותו הכמעט מוחלטת מסגירת צינור BTC והפסקת פעילותה של בריטיש פטרול בגיאורגיה.
חוזה עתידי לחודש אוגוסט על הנפט נסחר סביב הרמות של 113.27 דולר לחבית ב-18:47 (GMT).זהב:התחזקותו של הדולר אל מול היורו לשיא של שישה חודשים שלחה את מחיר הזהב לשפל של שמונה חודשים כשמחיר הספוט צונח לרמה של 801.9 דולר לאונקיה.
התחזקות הדולר גררה ירידות חדות בשווקי הסחורות ובראשם שוק הנפט והזהב. הצניחה במחירי הנפט הנמיכה את החששות האינפלציוניות כשהתחזקות הדולר מורידה את האטרקטיוויות של הזהב כהשקעה אלטרנטיווית.
מההיבט הטכני נפרצה רמת ה-850 דולר לאונקיה והפכה כעת להתנגדות משמעותית כשתמיכה נוצרת סביב 800 דולר לאונקיה.
חוזה עתידי לחודש ספטמבר על הזהב נסחר סביב הרמות של 820 דולר לאונקיה ב-19:25 (GMT).


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully