וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרדי עו"ד חוששים מהפסדים כבדים עקב הפסקת פעילות המשקיעים הזרים

הארץ

28.10.2001 / 8:26

בשנים האחרונות היוו המחלקות הבינלאומיות את מוקדי הרווח העיקריים

מאת בן-ציון ציטרין

במחלקות הבינלאומיות של משרדי עורכי הדין המתמחים בטיפול בלקוחות מחו"ל גובר החשש מפני נטישת לקוחות זרים - כך התברר מבדיקה בקרב יותר מ-30 משרדים. הגורמים לכך: הפסקת תהליך השלום, האירועים הביטחוניים והמשבר בתעשיות הטכנולוגיות שצימצם את פעילות ההיי-טק בישראל.

בישראל מטפלים עשרות משרדים גדולים המתמחים בלקוחות זרים באמצעות מחלקות בינלאומיות, כמו משרד בלטר, גוט, אלוני ושות', הגדול בישראל לפי דן אנד ברדסטריט.

או משרד בך, ארד, שרף ושות' שמחלקתו הבינלאומית נחשבת מובילה בתחום המסחרי בישראל. ההערכה היא כי מדובר במאות לקוחות זרים שהתקשרו עם עשרות עורכי דין מקומיים על בסיס קבוע, ובהם משקיעים פרטיים כשאול אייזנברג, חברות השקעה כמו אריסון, מוסדות פיננסיים, קרנות הון סיכון, חברות טכנולוגיות, רשתות שיווק ומלונות וקונצרנים המשתתפים במכרזים.

מאז ספטמבר אשתקד הצטמצם זרם הביקורים של נציגי המשקיעים בישראל. אירועי החודש שעבר בניו יורק גרמו לנתק של ממש. "נדמה שאנחנו כבר לא מעניינים איש בחו"ל", אמר שותף מנהל באחד המשרדים הגדולים.

נטישת לקוחות זרים עלולה להמיט אסון כלכלי על המשרדים הללו, משום שהמחלקות הבינלאומיות הפכו למרכזי רווח קבועים ובולטים. הלקוחות הזרים משלמים סכומים גבוהים, ובמועד.

עורכי דין מתארגנים לימים קשים; ראשית, הם מנסים להשתלב בפעילות בינלאומית בחו"ל, בין כמייצגים של לקוחותיהם הזרים ובין כמייצגים בחו"ל של גופים ישראליים, בעיקר במזרח אירופה. יש משרדים שאף החלו במו"מ לשינוי תנאי ההתקשרות והתשלומים עם לקוחות זרים - הכל כדי להותיר פתח לקשר מתמשך על אש קטנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully