וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת דלק תעמיד לשותפות דלק קידוחים ערבות של עד 25 מיליון דולר לצורך פרויקט ים תטיס

אלי דניאל

28.10.2001 / 9:40

השותפות זקוקה לערבות לשם קבלת אשראי בנקאי עבור מימון הוצאות הפיתוח וההפקה של הפרויקט; לחילופין, בשותפות שוקלים ביצוע גיוס הון של 25 מיליון דולר בדרך של הנפקת זכויות

השותפות המוגבלת דלק קידוחים מדווחת הבוקר על כוונתה ליטול הלוואות ממוסדות פיננסיים לצורך מימון חלקה בהוצאות הפיתוח וההפקה של פרויקט ים תטיס.

על פי הודעת השותפות, בכוונתה להביא להצבעה באסיפה הכללית הצעת החלטה, לפיה השותפות תקבל מקבוצת דלק ערבות בסכום של עד 25 מיליון דולר, ככל שערבות זו תידרש ע"י המוסדות הפיננסיים לשם הענקת האשראי. השותפות הוסיפה כי בתמורה להעמדת הערבות תהיה קבוצת דלק זכאית לעמלה שנתית בשיעור של 1.25% מסכום הערבות, כלומר לעמלה בסך של כ-312 אלף דולר.

כמו כן, השותפות מציינת כי במידה שהאסיפה הכללית לא תאשר את לקיחת הערבות, תבקש השותפות להביא להצבעה הצעת החלטה לביצוע הנפקה בדרך של זכויות בהיקף כספי של עד 25 מיליון דולר.

במהלך מארס 2001 הודיעה חברת החשמל כי תנהל מו"מ עם קבוצת ים תטיס לשם אספקה של עד 1.8 מיליארד מטר מעוקב גז טבעי לשנה לתקופה של 10 עד 15 שנה. לפיכך, בחודשים הקרובים צפויים השותפים בפרויקט ים תטיס להשקיע סכומים ניכרים בפיתוח תגליות הגז הקיימות ובהקמת מערכת הפקה, ועל רקע זה זקוקה שותפות דלק קידוחים לכספים נוספים, שכן היא אינה יכולה לממן את חלקה בהוצאות ממקורותיה העצמיים.

ככל הידוע, התקציב הכולל הדרוש לעבודות הפיתוח והקמת אסדת הפקה ימית של מאגר "מרי", אחד משני המאגרים בהם מצויות תגליות הגז של קבוצת ים תטיס, נאמד בכ-235 מיליון דולר.

חלקה של דלק קידוחים בפרויקט ים תטיס מסתכם ב-25.5%, כאשר יתרת הזכויות בפרויקט מתחלקת בין שותפות אבנר חיפושי נפט המחזיקה ב-23%, דלק השקעות אשר מחזיקה ב-4.4% וחברת סמדן (Samedan Mediterranean Sea) המחזיקה ב-47.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully