וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד לשכות המסחר: בשל החגים - ברבעון השלישי חל גידול בפעילות הקניונים בישראל; ציפייה לירידה בפעילות ברבעון הנוכחי

אלי דניאל

28.10.2001 / 13:23

הוצאות האבטחה של הקניונים הסתכמו בשנה האחרונה בכ- 250 מיליון שקל; אירועי ה-11 בספטמבר השפיעו לרעה על היקף הפעילות במרבית הקניונים

ברבעון השלישי של השנה, נרשמה עלייה בהיקף פעילותם של הקניונים, בהשוואה לרבעון השני, כך עולה מסקר פעילות רבעוני שערך אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר. באיגוד מציינים כי מגמה זו משקפת בעיקרה את ההתרחבות העונתית של הביקושים, התרחבות האופיינית לתקופת החופש הגדול והחגים.

עם זאת, למעלה מ-66% ממשתתפי הסקר, אשר כלל 16 מנהלי קניונים מכל רחבי הארץ, צופים כי ברבעון הרביעי תירשם ירידה בהיקפי הפעילות של הקניון המנוהל על ידם. יצוין, כי ירידה זו היא עונתית, והיא מאפיינת את הרבעון הרביעי בכל שנה.

כמחצית ממנהלי הקניונים דיווחו על עלייה בהיקף הפעילות ברבעון השלישי, בהשוואה לרבעון השני, בעוד ששאר המנהלים דיווחו על יציבות או על ירידה בנתון זה. ממצאי הסקר מראים כי שיעור העלייה פעילות הסתכם ברבעון השלישי בכ-5% בממוצע. עם זאת, מהסקר עולה כי למעלה משני שליש ממנהלי הקניונים מסרו שהיקף הפעילות ברבעון השלישי של השנה היה נמוך מהיקף הפעילות בתקופה המקבילה.

משה רוזנבלום, יו"ר עמותת הקניונים, אמר כי למרות הסתגלות הציבור למצב הבטחוני, הסתגלות אשר באה לידי ביטוי בהתאוששות מתונה בהיקף פעילותם של הקניונים במהלך שני הרבעונים האחרונים, הרי שרמת הפעילות עדיין נמוכה מזו שנרשמה לפני שהחלו האירועים הבטחוניים.

רוזנבלום הדגיש כי בשנה האחרונה הסתכמו הוצאות האבטחה של הקניונים בכ-250 מיליון שקל בשנה, עלייה בשיעור של כ-35%, בממוצע. "זהו נטל כבד מאוד על פעילות הקניונים, בעיקר כשאין רואים את הסוף למצב הנוכחי", אמר רוזנבלום.

ממצאי הסקר הראו כי למעלה מ-50% ממנהלי הקניונים דיווחו על עלייה בהוצאות האבטחה של הקניון ברבעון השלישי, בהשוואה לרבעון השני. שאר מנהלי הקניונים דיווחו על יציבות בנתון זה. שיעור העלייה בהוצאות האבטחה הסתכם ב-4% בממוצע, כאשר שיעורי העלייה הגבוהים הסתמנו בעיקר בקניונים הממוקמים באזורי קו התפר, בהם הלכו והתגברו, במהלך השנה האחרונה, דרישות המשטרה לאבטחה.

ממצא נוסף העולה מהסקר מראה כי 70% ממנהלי הקניונים מסרו כי לאירועי ה-11 בספטמבר היתה השפעה לרעה על היקף הפעילות בקניונים, אם כי מרבית מנהלים אלה ציינו כי השפעה זו הורגשה במשך תקופה קצרה יחסית וכי היא מוצתה לאחר כשבוע-שבועיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully