וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיטב: קופות הגמל של הבנק הבינלאומי הן החשופות ביותר לשוק המניות - 19.4% מנכסיהן מושקעים במניות

גולן פרידנפלד

28.10.2001 / 14:01

הרכיב המנייתי בקופות הגמל של בנק המזרחי הוא הנמוך ביותר ועומד על 14.3%; קופות הגמל וההמירים מחזיקים בכ-9.8% מהשווי הכולל של שוק המניות

מסקר שערכה חברת מיטב עולה כי רכיב המניות מסך נכסי קופות הגמל של חמשת מנהלי הקופות הגדולים עומד על כ-16% ומגיע ל-14 מיליארד שקל. רכיב המניות הגבוה ביותר נמצא בקופות הגמל של הבינלאומי עם 19.4%. בקופות בנק דיסקונט נרשמה חשיפה של 16.1% לשוק המניות, וללאומי חשיפה של 16%. קופות הגמל של בנק הפועלים והמזרחי רשמו את החשיפות הנמוכות ביותר למניות והן עומדות על 15.7% ו-14.3% בהתאמה.

כלכלני מיטב מציינים כי הרכיב המנייתי קטן כיום בכ-2% בהשוואה לזה שנבדק לפני כשנתיים. הסיבות לכך הן הירידות החדות שנרשמו במרבית המניות הנסחרות בתל אביב והגידול בקופות השקליות שמדלל אוטומטית את הרכיב המנייתי.

במיטב ציינו כי סך כל המניות וההמירים בשוק המניות בת"א אצל כל מנהלי קופות הגמל (כולל בנקים, גופים מוסדיים, קופות גמל מפעליות ומנהלי קרנות ההשתלמות) מגיע ל-23.2 מיליארד שקל. כלומר, קופות הגמל וההמירים מחזיקים כ-9.8% מהשווי הכולל של שוק המניות.

כלכלני מיטב הוסיפו כי לנוכח העובדה שחלק ניכר משוק המניות בת"א מוחזק על ידי בעלי עניין, שיעור זה מהווה חלק ניכר מהסחורה הצפה למסחר. על פי סקר מיטב, מנהלי קופות הגמל (שהשתתפו בסקר) מחזיקים יחד יותר מ-15% מההון הרשום למסחר ב-7 חברות בורסאיות הנכללות במדד ת"א 100 ובהן גב ים (27.2%), נכסים ובניין (20.1%) ופיבי (18%).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully