וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפקחת על הביטוח החליטה כי "מכבי מגן" אינה יכולה לשמש כמבטחת

אמיר הלמר

28.10.2001 / 18:30

הורתה לחברה להפסיק קליטת מבוטחים חדשים לביטוח סיעודי ולהעביר תיק המבוטחים לחברת ביטוח; גורם בענף: שווי התיק כ-100 מ' ש' בשנה; כך נודע ל-TheMarker.com

המפקחת על הביטוח, עו"ד ציפי סמט, הורתה לאחרונה לאגודת מכבי מגן, אשר עוסקת במשך שנים במתן כיסוי ביטוחי משלים לחברי קופת חולים מכבי, כי עליה לחדול מקליטת מבוטחים חדשים לביטוח הסיעודי שלה "ולהציע פיתרון מתאים להעברת מחויבויתיה הביטוחיות כלפי ציבור המבוטחים הקיים אצלה"; כך נודע ל-TheMarker.com.

סמט נתנה החלטתה לפני מספר חודשים, אך האריכה לבקשת מכבי את המועד בו היא תיאלץ לחדול מפעילותה בתחום הביטוח הסיעודי עד לסוף השנה. המועד המקורי לכך היה בסוף חודש ספטמבר השנה.

תחום הביטוח הרפואי המשלים הוא תחום המגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, וגורם בכיר בענף העריך את שווי תיק הביטוח הסיעודי שבידי מכבי מגן ביותר מ-100 מיליון שקל בשנה.

כל קופות החולים מציעות לחבריהן ביטוחים משלימים בחברות ביטוח. כך עושה קופת החולים הכללית באמצעות חברת הביטוח דקלה, כך קופת חולים מאוחדת באמצעות חברת הביטוח הדר וכך גם קופת חולים לאומית באמצעות חברת הביטוח הפניקס.

קופת חולים מכבי היתה הקופה היחידה שהציעה במקביל חבריה ביטוח סיעודי שלא באמצעות חברת ביטוח, אלא באמצעות אגודה שיתופית ששימשה למעשה כמבטח.

סטטוס זה היה בעייתי, שכן נאסר למעשה על חברה או אגודה לספק ביטוח ללא רישיון מהמפקח על הביטוח שבמשרד האוצר. כאמור, מכבי מגן פנתה לפיקוח על הביטוח. אך זו החליטה כי אינה עומדת בתנאים לקבלת רשיון, בין השאר משום שמבחינת מבנה הבעלות בה, שעלול ליצור קשיים, והאגודה לא תעמוד בדרישות הלימות ההון של משרד האוצר.

כאמור, על פי החלטת הפיקוח על מכבי למצוא פיתרון מתאים להעברת המחויבות הביטוחיות הקיימות לה למבטח אחר. גורם בענף העריך כי השחקנים בשוק, אשר עלולים להיות מעוניינים ברכישת תיק הביטוח הסיעודי של מכבי מגן הן החברות מגדל, כלל ביטוח, ושילוח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully