וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההוצאות העולמיות על IT צפויות לגדול ב-8% ב- 2008

אור הירשאוגה

19.8.2008 / 12:37

יגיעו לכמעט 2 טריליון דולר. דו"ח גרטנר: כ-3.5% מהגידול נובעים מתנודות מטבע. ההוצאות על תוכנה יצמחו ב-10%

למרות החששות מעתיד הכלכלה העולמית, דו"ח חברת היעוץ והמחקר גרטנר טוען שב-2008 צפויות הוצאות ה-IT לעבור את ה-3.4 טריליון דולר, המייצגים גידול של 8% בהשוואה ל-2007. האנליסטים אומרים שחלק ניכר מגידול זה נובע מירידת ערכו של הדולר. בניכוי התנודות בשער המטבע, הגידול הכלל-עולמי המוערך בהוצאות IT יהיה כ-4.5%.

"לא נראה שההאטה הכלכלית, שאותה מובילה ארה"ב, תגרום להאטה בהוצאות ה-IT", אומר ג'ים טולי, סגן נשיא ואנליסט בכיר בגרטנר. "בשנים הקרובות אנו עתידים לראות ירידה בשיעור הצמיחה, אבל היסודות יישארו חזקים. אזורים מתפתחים, החלפת מערכות שהתיישנו, וגם שינויים מסוימים בטכנולוגיה הם הגורמים שימשיכו להניע גידול".

האנליסטים בגרטנר אומרים שישנן כמה סוגיות אסטרטגיות חשובות שעמן יצטרך ענף ה-IT להתמודד. "ארגונים רבים עוברים מנכסי תוכנה וחומרה המצויים בבעלות החברה למודלים של תשלום על-פי שירות. שינוי זה ישפיע על הענף בכמה אופנים", אומר טולי. "המעבר הצפוי למחשוב עננים, לדוגמה, יוביל לגידול דרמטי במוצרי IT בתחומים מסוימים ולצמצום משמעותי בתחומים אחרים. באופן כללי, השימוש בנכסים יתאפיין ביעילות ובנצילות גבוהות יותר, ואנחנו משערים שההשפעה הכללית על צמיחת השוק תהיה ניטרלית. בנוסף אנחנו רואים שם גם פוטנציאל ניכר לשיעור צמיחה גבוה יותר".

ההוצאות העולמיות על תוכנה צפויות ב-2008 לשיעור הצמיחה החזק ביותר של 10%. ההוצאות על שירותי IT מדורגות במקום השני, הצמוד, עם צמיחה של יותר מ-9.4%. האנליסטים אומרים שמגזר שירותי ה-IT יוצא נשכר מחדשנות מתמשכת בטכנולוגיית התוכנה, שהרי לעתים קרובות היישום של פתרונות תוכנה חדשים, מצריך שירותים המבוססים על כוח אדם.

הוצאות ה-IT נשלטות על-ידי שירותים ולא על-ידי מוצרים. ביחד, שירותי ה-IT ושירותי הטלקום מהווים 70% מכלל הוצאות שוק ה-IT. האנליסטים של גרטנר אומרים שלמגזר הטלקום יש השפעה חשובה על הביצועים הכלליים של שוק ה-IT, והוא יגיע לכמעט 2 טריליון דולר ב-2008.

"שירותי הטלקום המסורתיים נוטים להקטין את שיעור הצמיחה במגזר, ולכן גם בשוק ה-IT כולו", אומר ויליאם האן, אנליסט מחקר ראשי בגרטנר. "ההיקף הדומיננטי של שוק שירותי הטלקום מבטיח שגם כאשר התחזיות מדברות על שיעור צמיחה איטי יחסית, עדיין הוא יהווה יותר מ-44% משוק ה-IT גם בעוד חמש שנים".

מגזר הפעילות המרכזי שבו יש צמיחה בתחום החומרה הוא זה של המחשבים האישיים, המייצגים 60% מכלל הוצאות החומרה. הגידול בתחום ה-PCs חזק מהצפוי, ואין כל סימן להאטה בקרוב. התחזיות לאמריקה גדלו באופן שולי, ואילו התחזיות לשאר העולם, ובמיוחד למערב אירופה, גדלו באורח ניכר. שיעור הצמיחה של השוק מחוץ לארה"ב וההשפעות של היחלשות הדולר הם הגורמים המרכזיים לגידול במונחים של דולר אמריקני. בנוסף לשינויים האזוריים, יש גם מעבר משמעותי למחשבים ניידים. המחירים הגבוהים יותר של המוצרים הללו מוביל לעלייה בהכנסות ליחידה ולגידול כללי בשוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully