וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פועלים השקעות "מקזזת" השקעתה באי.סי.איי: רכשה במסחר בנאסד"ק מניות במחיר של כ-2 דולרים למניה

גולן פרידנפלד

28.10.2001 / 19:10

לדברי דובר החברה, מדובר ברכישות בהיקף של מיליוני שקלים בודדים; המחיר בו רשומה ההשקעה באי.סי.איי לאחר הרכישות האחרונות יעמוד עתה על 7 דולרים למניה

חברת פועלים השקעות , שבשליטת קבוצת שרם פודים קלנר , ביצעה רכישות בהיקף של כמה מיליוני שקלים בודדים של מניות אי.סי.איי במחיר של כ-2 דולרים למניה. מחיר המניה היום עומד על 2.72 דולרים, כך שמדובר על רווח של כ-35% בסיבוב הרכישה הנוכחי. דובר החברה מסר כי לא מדובר בסכומים מהותיים, אולם ברכישות שבוצעו במהלך המסחר בנאסד"ק, העמידה פועלים השקעות את ההשקעה במניית אי.סי.איי על 7 דולרים במקום 10 דולרים.

סך השקעות הקבע של פועלים השקעות, הכוללות החזקות בסאיטקס ובאי.סי.איי, מסתכמות נכון לסוף הרבעון השני ב-75.4 מיליון שקל, לעומת שווי השוק שלהן בסיום הרבעון השני, שהסתכם ב-61.2 מיליון שקל. כלומר\ ברבעון השני היתה פועלים השקעות מופסדת על השקעותיה אלו ב-14.2 מיליון שקל. לא מן הנמנע כי הרכישה הנוכחית באה על מנת להימנע מהפחתה ניכרת בהשקעות הקבע ברבעונים הקרובים, כך שעל ידי רכישות במחירים הנמוכים אליהם הידרדרה אי.סי.איי, תצליח פועלים השקעות להקטין מעט מההפסד, כך מסר פעיל בשוק ההון.

"בשפת השוק קוראים לזה לחתוך את ההפסד על ידי כניסה מחודשת להשקעה במניה 'מפסידה' הנסחרת במחירים נמוכים", הוסיף הפעיל. נכון שלא מדובר בסכומים גדולים, אך במצב בו נראית מניית אי.סי.איי, נראה כי ניתן יהיה לקזז חלק מההפסד של פועלים השקעות על ידי רכישה נוספת ולקזזה עם הרווח שייווצר מהרכישה האחרונה.

פועלים השקעות, שבראשה עומד אביגדור קלנר, סיימה את הרבעון השני של השנה עם הפסד של 18.5 מיליון שקל, בדרך להפסד חצי שנתי של 53.1 מיליון שקל. כל זאת, בהשוואה לרווח של 105 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully