וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחדל: מעצ לא מתקנת מעקות בטיחות

גיא לשם

20.8.2008 / 10:23

החוזה עם החברה שניהלה מטעמה את התחזוקה הסתיים, אך מעצ לא דאגה למחליפה. מדובר באתרים בכביש ת"א-חיפה הישן וכביש החוף

החברה הלאומית לדרכים (מעצ החדשה) הפסיקה לתקן בשבועות האחרונים מפגעי דרך בכבישי המרכז. על פי בדיקת TheMarker, בכ-20 אתרים שבהם התרחשו תאונות דרכים בכבישים ראשיים באזור המרכז, שבהן נפגעו מעקות בטיחות או סופגי אנרגיה, לא הוחלפו החלקים הפגועים.

מדובר באתרים לאורך כביש מספר 4 (תל אביב-חיפה הישן), כביש מספר 2 (כביש החוף) וכן בצמתים מרכזיים לאורך כביש מספר 5, שבהם התרחשו תאונות בחודשים האחרונים. זאת על אף שעל פי דרישות משרד התחבורה, על מעצ לפעול לתיקון כל מפגע דרך לא יאוחר משבועיים מיום קבלת הדיווח עליו.

על פי מומחים לבטיחות, במקרה של תאונה באתר שבו מעקה הבטיחות או סופגי האנרגיה (התקנים להקטנת עוצמת ההתנגשות בעת תאונה - ג"ל) אינם מוחלפים, עלולות תוצאותיה להיות חמורות מהרגיל. למשל, תאונה שלא היו אמורים להיות בה נפגעים - יכולה להסתיים כתאונה קטלנית.

בשנים האחרונות עברה מעצ החדשה למדיניות לפיה חברות חיצוניות לניהול פרויקטים מקבלות אחריות על ביצוע התקציבים ובקרתם, לרבות בתחום התחזוקה של מחוז מרכז, שהוא העמוס ביותר בישראל מבחינת שימוש בכבישים.

באחרונה הסתיים החוזה בין מעצ החדשה לבין החברה שניהלה מטעמה את התחזוקה, אך במעצ לא בחרו עדיין בחברה המחליפה, וכתוצאה מכך לא היה מי שיפעיל את קבלני התחזוקה לתיקון המפגעים.

מעצ החדשה מסרה בתגובה: "מתחילת 2008 הוחלפו במרחב מרכז כ-5,420 פלטות של מעקות בטיחות בעלות של כ-5 מיליון ו-24 סופגי אנרגיה בעלות של כ-1.2 מיליון שקל. כל ההחלפות נעשו בשל פגיעה מתאונות דרכים. הטיפול במוקדים אלה נעשה לפי סדרי עדיפויות, הנקבע בעיקר על פי רמת הבטיחות. חלק מהמקומות שצוינו בפניית העיתון כבר טופלו, וחלקם יטופל בהתאם לרמת הפגיעה וסדרי העדיפויות".

  • עוד באותו נושא:
  • מע"צ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully