פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ברשתות השיווק לא רואים האטה

   בחודשים מאי-יולי עלו המכירות ב-6.1%. מכירות המזון עלו ב-4.1%. נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מנטרלים את התייקרות המחירים

   נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באשר למכירות ברשתות השיווק, המשמשים כאינדיקטור לצריכה הפרטית, מפתיעים מעט לעומת הדיווח הקודם: בשלושת החודשים מאי-יולי 2008 נרשמה עלייה של 6.1% במחירים קבועים בחישוב שנתי, בסך כל המכירות של רשתות השיווק. זאת, בהמשך לעלייה של 3.5% בשלושת החודשים הקודמים להם - פברואר-אפריל 2008.

   במכירות המזון של רשתות השיווק נרשמו על פי הנתונים מגמת עלייה במחירים קבועים של 4.1% בחישוב שנתי בשלושת החודשים מאי-יולי 2008, זאת לאחר יציבות בשלושת החודשים פברואר-אפריל 2008.

   לפני כחודש הוציאה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווח לפיו באפריל-יוני 2008 נרשמה ירידה של 2.4% (בחישוב שנתי) במכירות המזון של רשתות השיווק, וזאת בהמשך לירידה של 4% בחודשים ינואר-מארס. הסיבה לשינויים היא כנראה השינויים בחודשי המדידה - כך שרק המשך מעקב יראה את המגמה המסתמנת.

   נתוני המכירות ברשתות השיווק מתייחסים לרשתות המתמחות במזון ולרשתות המתמחות במוצרים אחרים: מוצרי טקסטיל והלבשה, הנעלה, מוצרים בני קיימא, כלי בית ו"שונות" - מוצרי קוסמטיקה, תרופות, צעצועים, ספרים ציוד משרדי ואופטיקה. הלשכה המרכזית אוספת את הנתונים באמצעות סוקרים.