וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת

יובל מעוז

23.10.2008 / 22:27

המסחר בבורסה האמריקאית, שהחל בירידות והמשיך לעליות, עבר בסופו למגמה מעורבת: דאו ג'ונס הוסיף 2%, נאסד"ק נחלש ב-0.7%

המסחר בוול סטריט הסתיים במגמה מעורבת. בתום יום מסחר תנודתי, כאשר נתוני מאקרו שליליים מובילים לירידות שערים, עבר המסחר להתנהל במגמה מעורבת כשעה לפני תום המסחר ועד לסיומו. מדד דאו ג’ונס הוסיף 2% לרמה של 8,692 נקודות, נאסד"ק נחלש ב-0.7% לרמה של 1,603 נקודות ומדד S&P500 התחזק ב-1.3% לרמה של 908 נקודות.

בשוק הסולידי, מחירי איגרות החוב לעשר שנים של ממשלת ארה"ב עעלו והתשואה עליהן ירדה ב-0.084% ל-3.534%.

בגזרת המקרו - לפני תחילת המסחר פורסם דו"ח התביעות החדשות לדמי אבטלה בארה"ב. הנתון עלה על תחזיות האנליסטים והסתכם ב-478 אלף - סימן נוסף לקשיים בשוק העבודה האמריקאי. אמש ננעל המסחר בירידות חדות כשמדד S&P 500 ונאסד"ק ננעלו ברמותיהם הנמוכות ביותר מאז 2003.

שר האוצר האמריקאי, הנרי פולסון, אמר כי "לממשל האמריקאי לא היתה ברירה אלא לתת לבנק ההשקעות ליהמן ברדרס לקרוס, לאחר שלא הצליח למצוא קונה ומאחר שלא החזיק במספיק נכסים שהיו יכולים לשמש כערבון להלוואת חירום".

ההאטה בתעשיית הרכב מכה ביצרנית הרכב קרייזלר, שהודיעה כי תסגור את אחד ממפעליה בניוארק בעקבות ההאטה בכלכלה הגלובלית.

גולדמן סאקס, בנק ההשקעות האמריקאי הרווחי ביותר בוול סטריט, יקצץ 3,250 משרות בחברה, או 10% מכוח האדם, במטרה להוריד את עלויות החברה. כך לפי ה"וול סטריט ג'ורנל".

לאחר שרשמו אמש ירידות חדות, ינסו מניות מניות הכימיקלים והאשלג לרשום עליות בזכות דו"חות חיוביים של יצרנית האשלג פוטאש, שדיווחה על רווח של 1.24 מיליארד דולר - גבוה פי חמישה מהרווח ברבעון המקביל. הרווח ברבעון עבר את הרווח בכל שנת 2007 כולה שעמד על 1.1 מיליארד דולר. אמש רשמו מניות המגזר ירידות, כשפוטאש איבדה 8.5%, מוזאיק נפלה ב-12.3%, אגריום ירדה ב-11.8% וסינג'נטה שאיבדה 9.7%.

ענקית התרופות אלי לילי דיווחה היום כי רשמה הפסדים של 465.5 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה, או 43 סנט למניה, לעומת רווח של 926.3 מיליון דולר, או 85 סנט למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. החברה ציינה כי ההפסדים נבעו מהוצאה של 1.58 מיליארד דולר ליישוב חקירה של הממשל הפדרלי ומדינת אינדיאנה בנוגע לתרופה האנטי-פסיכוטית זיפרקסה. בניכוי הוצאה זו ורכיבים חד פעמיים נוספים, עמד הרווח על 1.04 דולר למניה, מעל תחזיות האנליסטים שצפו 1.02 דולר למניה. החברה הורידה את תחזית הרווחים השנתית שלה לטווח שבין 2.44 ל-2.49 דולר למניה, לעומת 3.94-3.79 דולר למניה בתחזית שניתנה באוגוסט.

אמזון נסחרת במגמה שלילית

סוני, יצרנית מוצרי האלקטרוניקה לצרכן השנייה בגודלה בעולם, הורידה את תחזית הרווח שלה ב-38% לשנת הכספים שתסתיים ב-31 במארס, בשל התחזקות הין אל מול הדולר וירידת ערכי המניות בהן היא מחזיקה. הרווח הנקי של החברה צפוי להסתכם בסוף שנת הכספים ב-150 מיליארד ין (1.5 מיליארד דולר), לעומת תחזית קודמת שניתנה ביולי, שצפתה רווח של 240 מיליארד ין.

אמזון, קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם, נסחרת במגמה שלילית לאחר שדיווחה על תוצאות הרבעון השלישי. זאת, למרות עלייה של 48% ברווחי הרבעון השלישי, ל-118 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה להחלשות המנייה היא תחזית הרווח שלה לרבעון הרביעי, הכולל את עונת קניות החגים בארה"ב, שצפוי להיות חלש עקב ההאטה הכלכלית. החברה צופה הכנסות של כ-7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי.

במניות הישראליות, הודיעה אודיוקודס כי היא רוכשת בחזרה אג"ח של החברה בהיקף של 48.8 מיליון דולר במזומן. מדובר בכ-40% מכלל איגרות החוב המונפקות של החברה. כתוצאה מכך, נותרות בשוק איגרות חוב בהיקף של 75 מיליון דולר.

על רקע הצעת הרכש של ניוז קורפ ורופרט מרדוק ל-NDS, מפרסמת החברה, העוסקת בפיתוח מערכות גישה מותנית לשידורי טלוויזיה דיגיטלית בתשלום (כרטיסים חכמים), את דו"חות הרבעון הראשון של השנה ומחמיצה את תחזיות השוק בפער גדול. החברה רשמה ברבעון הנוכחי הכנסות של 182.2 מיליון דולר, ירידה של 11% לעומת הכנסות של 204.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ציפיות האנליסטים היו להכנסות של 215.6 מיליון דולר ברבעון הנוכחי.

בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי של 13.4 מיליון דולר או 23 סנט למניה, ירידה של 71% לעומת רווח נקי של 46.3 מיליון דולר או 79 סנט למניה בתקופה המקבילה. ציפיות האנליסטים היו לרווח נקי של 67 סנט למניה, כאשר אפילו ההערכה הגרועה ביותר עמדה על רווח נקי של 54 סנט למניה.

מלאנוקס, המתמחה בפיתוח מוצרי תקשורת מבוססי מוליכים למחצה בתקן אינפיניבנד, סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 29.1 מיליון דולר. מדובר בזינוק של 29% לעומת הרבעון המקביל ב-2007, אז הסתכמו ההכנסות ב-22.7 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי של 5.2 מיליון דולר או 16 סנט למניה בהשוואה לרווח נקי של 7 מיליון דולר או 21 סנט למניה ברבעון המקביל. לדברי החברה, כלל הרווח ברבעון הנוכחי גם הוצאה בגין מס בסך 2.1 מיליון דולר ו-1.9 מיליון דולר בגין אופציות.

בניכוי ההוצאות בגין מס ואופציות, רשמה החברה רווח נקי של 9.6 מיליון דולר או 28 סנט למניה לעומת רווח נקי של כ-8 מיליון דולר או 24 סנט למניה ועקפה את תחזיות האנליסטים שצפו רווח של 23 סנט למניה. בסוף הרבעון השלישי החזיקה מלאנוקס במזומן ושווי מזומן בהיקף של 171 מיליון דולר.

חברת בי.וי.אר מערכות זכתה בחוזה בהיקף של כ-2.4 מיליון דולר לאספקת מערכת תקשורת נתונים מוטסת. מערכת הדטה-לינק ההיברידי שתסופק מאפשרת למטוסים והטייסים המתאמנים לשתף ברשת התקשורת ביניהם גם משתתפים וירטואליים.

עוד במניות הישראליות, מוסד פיננסי יפאני מרחיב את השימוש בפתרונות נייס מערכות מידע, בהיקף של מספר מיליוני דולרים. הפתרון של נייס יאפשר למוסד הפיננסי לטפל באתגרים הנוגעים לרגולציה ולממשל תאגידי.

  • עוד באותו נושא:
  • וול סטריט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully