פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סקר: 66% מוותרים על לימודים אקדמיים בגלל המחיר

   סקר שנערך בקרב גולשי אתר הדרושים JobMaster.co.il העלה שמרבית המעוניינים בלימודים אקדמיים לא יירשמו בגלל העלויות הגבוהות

   לא קל להיות סטודנט. צריך לזגזג בין לימודים לעבודה, לשלם שכר לימוד גבוה, חשבונות ושכר דירה, ולנסות ללמוד קצת בין לבין, למרות העומס והלחץ הכלכלי. יש מי שהתמזל מזלם והוריהם מסייעים להם עם התשלומים, אך גם יש רבים שהמעמסה היא מעבר להישג ידם ואשר נאלצים לוותר לגמרי על לימודים גבוהים בשל עלותם הגבוהה.

   סקר שנערך בקרב כ-1,000 גולשי אתר הדרושים JobMaster.co.il העלה כי 66% מכלל המעוניינים להירשם ללימודים אקדמיים לא יעשו זאת בגלל העלויות הגבוהות. בתשובה לשאלה "מה ימנע ממך לחזור ללימודים אקדמיים?" ענו רק 18% כי יחזרו ללימודים ללא קשר לעלויות ולוויתורים שייאלצו לעשות לשם כך.

   כ-10% מהנשאלים השיבו כי לא יחזרו ללימודים בגלל מחסור בזמן פנוי (עקב עבודה ו/או הילדים), ו-6% הצהירו כי הם מרוצים מרמת השכלתם הנוכחית ואינם מעוניינים להרחיב את השכלתם.

   לדברי שי חן, מנהל שיווק ופיתוח אסטרטגי ב-JobMaster.co.il, "בשנים האחרונות נראה כי הדרישה לבוגרי אוניברסיטאות ומכללות גדלה בהתמדה אצל מרבית המעסיקים, כך שעל מנת להגדיל את היצע כוח האדם יש להוזיל את עלויות שכר הלימוד בכל דרך אפשרית, ולאפשר ליותר צעירים וצעירות לרכוש השכלה אקדמית מבלי שיצטרכו להקדיש בכל יום יותר שעות לעבודה מאשר ללימודים".