וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט צפויה להצטרף למגמה העולמית: החוזים מצביעים על ירידות של עד 2.7% בפתיחה

שמואל שוסטר

27.10.2008 / 14:41

סרגון, רדקום וסיליקום ייסחרו על רקע דו"חותיהם; אמדוקס תיסחר על רקע פיטורי 500 עובדים


השווקים של וול סטריט צפויים לפתוח את יום המסחר הראשון של השבוע בירידות שערים על רקע צמיחה שלילית בבריטניה וירידות חדות שנרשמות בבורסות השונות ברחבי העולם. החוזים העתידיים מצביעים על ירידות של עד 2.7% בפתיחה.

ביום שישי ננעל המסחר בירידות שערים חדות. דאו ג'ונס ירד ב-3.6% לרמה של 8,379 נקודות ואיבד 5.3% בסיכום שבועי. נאסד"ק נחלש ב-3.2% לרמה של 1,552 נקודות ונפל ב-9.3% מרמתו בסוף השבוע שעבר. מדדS&P 500 השיל 3.5% לרמה של 877 נקודות ובסיכום שבועי ירד ב-6.8%.

בזירת המקרו: לאחר פתיחת המסחר צפויים להתפרסם נתוני מכירות הבתים החדשים בחודש ספטמבר. על פי הערכות, נמכרו במהלך החודש כ-450 אלף בתים חדשים. מדובר בהמשך מגמת הירידה במכירות הבתים, שכן במהלך אוגוסט כבר נרשמה ירידה של כ-11.5% לרמה של 460 אלף בתים.

מחיר הנפט נופל היום ב-1.97 דולר ונסחר ברמה של 62.18 דולר לחבית - שפל של 17 חודשים. זאת, בעקבות חששות המשקיעים ממיתון עולמי שיוביל לירידה חדה בביקוש, ולמרות הורדת התפוקה של מדינות אופ"ק בשבוע שעבר, על רקע המשך ההתחזקות של הדולר מול היורו.

בניגוד לשטף הדו"חות השליליים מהשבוע שעבר דיווחה היום ענקית התקשורת האמריקאית וריזון (סימול VZ) על זינוק של 31% ברווח הנקי ל-1.67 מיליארד דולר. זאת, על אף שהחברה רשמה גידול של 4% בלבד בהכנסותיה שהסתכמו ב-24.7 מיליארד דולר.

וקרייזלר עלולות לפשוט רגל, אם שיחות המיזוג ביניהן לא ייסתיימו בהצלחה. כך דיווח היום העיתון וול סטריט ג'ורנל. שתי ענקיות הרכב האמריקאיות זקוקות גם לסיוע של הממשל, מכיוון שיתרות המזומנים שלהן עלולות לאזול תוך שנה, לפי הערכה שפירסם דויטשה בנק. שתי החברות דחו את הטענות, אך אנליסטים ומשקיעים חוששים מפני התמוטטות של אחת מהחברות, שעלולה להצית תגובת שרשרת בתעשיית הרכב האמריקאית, להעביר לקוחות ליצרניות רכב באירופה ובאסיה ולהוציא אלפי סוכני רכב אל מחוץ לעסק. פשיטת רגל אפשרית של קרייזלר או ג'נרל מוטורס עלולה להכביד על הממשל האמריקאי, שיאלץ להתמודד עם תוספת של תשלומי פנסיה למאות אלפי גימלאים חדשים.

, ספקית פתרונות הבילינג, תיסחר על רקע סגירת הסניף הירושלמי של החברה ופיטורי 500 עובדים, כ-200 מהם בישראל. בנוסף תפטר החברה עוד כ-300 עובדים ברחבי העולם, ובסך הכל תפטר כ-2% ממצבת כוח האדם שלה.

, יצרנית התרופות הגנריות, הגיעה להסכם פשרה עם חברה שניהלה חלק מהשקעותיה בתיק האג"ח המובנות מסוג ARS (אג"ח בעלי תעריף הנקבע על פי ממוצע השווי שלהן כל 28 יום), ותקבל 100 מיליון דולר בתמורה לוויתור על נקיטת הליכים משפטיים נגדה. החברה תרשום את התשלום כהכנסת מימון חד פעמית, ולא תכלול את סכום הפשרה בדו"חות הכספיים הלא מתואמים (Non Gaap) שתפרסם לרבעון השלישי של 2008.

בין החברות שמפרסמות היום את דו"חותיהן לרבעון השלישי: , יצרנית הציוד לבדיקת רשתות סלולר דיווחה על גידול של 46% בהכנסותיה לרבעון, שהסתכמו ב-4.4 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה צימצמה החברה את ההפסד הנקי ל-1.1 מיליון דולר, או 22 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 2.4 מיליון דולר, או 85 סנט למניה ברבעון השלישי של 2007.

, יצרנית הציוד לתקשורת סלולרית, צופה גידול של 30.6% בהכנסותיה ל-58.1 מיליון דולר - נמוך מתחזיות האנליסטים, שצפו הכנסות של 58.25 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-3.5 מיליון דולר, או 9 סנט למניה. בניכוי הוצאות בגין אופציות להנהלה ולעובדים הסתכם הרווח ב-4.1 מיליון דולר או 11 סנט למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

, המפתחת כרטיסי תקשורת לשרתים, צפויה אף היא לפרסם את תוצאותיה לרבעון על רקע הפסד חריג שרשמה ברבעון השני של השנה., יצרנית שבבי המולטימדיה, צפויה לפרסם את דו"חותיה הערב לאחר סיום המסחר. על פי ממוצע הערכותיהם של 16 אנליסטים המסקרים את החברה, צפויה צורן לדווח על הכנסות של 124.58 מיליון דולר ורווח נקי של 3 סנט למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully