פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חברת מאינד מפטרת 10% מעובדיה

   ספקית תוכנות הבילינג מיקנעם תפטר 7 עובדים. המנכ"לית: יש רה ארגון בעקבות המצב בשוקי העולם. החברה רווחית"

   מגפת הפיטורים בענף ההיי-טק הישראלי נמשכת. ספקית תוכנות הבילינג הקטנה, מאינד, מיוקנעם תפטר כ-10% ממצבת כוח האדם של החברה. מדובר בכ-7 עובדים.

   מנכ"ל החברה, מוניקה איזינגר, אמרה כי "יש רה-ארגון בחברה בעקבות מצב השווקים בעולם, שלא מוגדר דווקא בפיטורים, ולא קשור לביצועי החברה. מאינד חברה רווחית ומתכוונת לשמור על כך".

   לפני כשלושה חודשים מחקה מאינד (0.0% , 372.7) כ-15.2 מיליון דולר בעקבות השקעה באיגרות חוב מסוג ARS. החברה כתבה בדו"ח שמסרה לרשות ניירות ערך האמריקאית כי "השקענו בקרנות מבוססות ARS, שהשווי שלהן נפגע באורח משמעותי. השווי עשוי להיפגע בצורה קשה עוד יותר בעתיד ואף להגביל את יכולתנו לבצע רכישות".

   מאינד השקיעה בעבר 62% מכספה, 20.3 מיליון דולר, בניירות ערך מסוג ARS לפדיון ב-2046. בעקבות פריצת משבר האשראי בעולם ביולי אשתקד, איבדו משקיעים רבים את אמונם במכשירי האשראי בשוק, דבר שהוביל לקריסה מהירה במחירי מכשירים אלו.

   בדומה לחברות רבות, השקיעה מאינד ב-ARS שלה בעקבות התפיסה כי מדובר בנייר ערך נזיל, הניתן למימוש מדי חודש. אלא שבניגוד לרוב הרוכשים של המוצר, מפנה מאינד אצבע מאשימה לעבר בנק ההשקעות הבינלאומי שמכר לה אותם. לטענתה, ביצע הבנק את ההשקעה ללא ידיעתה ובניגוד לסיכום המוקדם ביניהם, בו נקבע מפורשות כי הכסף יופקד בניירות ערך בעלי רמות גבוהות של ביטחון ונזילות. סיכום זה לא בוצע, ולפי מאינד הבנק אף הודה בכישלון ההשקעה. מאינד הגישה תלונה נגד הבנק לרשות הרגולטורית של תעשיית הפיננסים בארה"ב (FIRA). גוף המשמש כבורר בהסכמים מסוג זה, ומוסכם על שני הצדדים.

   מאז תחילת השנה איבדה מניית החברה כ-55.2% מערכה והיא נסחרת לפי מחיר של 91 סנט למניה, המשקף לחברה שווי של כ-19.7 מיליון דולר בלבד.