פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הסכם פשרה בתביעה ייצוגית: פייזר תשלם מיליון ש'

   התביעה: החברה לא הורידה מהמדפים תרופה שהתעורר חשד, כי היא מגבירה את הסיכון להתקפי לב. 800 אלף ש' מהסכום ייתרם לעמותות חברתיות

   הסכם פשרה בתביעה הייצוגית נגד חברת התרופות, פייזר הוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. "פייזר" תשלם מיליון שקל בגין שיווק תרופת "סלברה" לשיכוך כאבים, בישראל. התרופה, משתייכת למשפחת תרופות הויקוס, שהורדו מהמדפים בשנת 2004 מחשש, כי היא מגבירה את הסיכון להתקפי לב. עם זאת, המשיכה חברת "פייזר" לשווק את התרופה בישראל.

   לפני כ-3 שנים הגישה סופי לינצ'בסקי תביעה ובקשה לאשרה כתביעה ייצוגית על סך 250 מיליון שקל כנגד "תרימה מוצרי רפואה", המייצרת ומשווקת תרופה בשם "סלקוקס", פייזר ישראל, המייבאת ומשווקת את תרופת ה"סלברה" וחברת "פייר" העולמית המייצרת את תרופת ה"סלברה".

   על פי הסכם הפשרה, שהושג באמצעות עו"ד ארנון גרפי, המייצג את לינצ'בסקי, תעביר "פייזר" סכום של 800 אלף שקל לשלושה ארגונים ללא מטרות רווח: "ענבר" (עמותה ישראלית לנפגעי מחלות רימטיות), ש"י (אגודה לשיקום וסיעוד ילדים נכים), ואס"ף (אגודת חולי סי.אף.אס). לינצ'בסקי תקבל 30 אלף שקל.

   לדברי עו"ד גרפי, התביעה העיקרית היא כנגד חברת "תרימה" ואילו עם "פייזר" נעשתה פשרה בשל העובדה שלא שיווקה את תרופת הסלברה בארץ בכמויות גדולות, ובשל רצון הצדדים לתרום לחברה בישראל, תוך הגברת המודעות למחלות. התביעה נגד "תרימה" נמשכת.

   השופטת רות רונן הציעה למנות מומחה, שיבחן האם האזהרות שפורסמו על גבי התרופות אכן שיקפו את הסכנות האפשריות הכרוכות בשימוש בתרופה. הסכם הפשרה עם פייזר טעון את אישורו של בית המשפט.