וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

די.אס.פי.ג'י רשמה גידול של 46% בהכנסות הרבעון השלישי; ההפסד הנקי התכווץ ל-3 מיליון דולר

שמואל שוסטר

30.10.2008 / 14:36

במהלך הרבעון השלימה החברה רכישה חוזרת של 900 אלף מניות במחיר בהיקף של 6 מיליון דולר


יצרנית שבבי המולטימדיה (GSPG), מהרצליה פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2008, שהסתיים ב-30 בספטמבר השנה. בשורה העליונה רשמה די.אס.פי.ג'י גידול של 41% בהכנסות ל-87.4 מיליון דולר, לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד - גבוה מתחזית האנליסטים הממוצעת שעמדה על 85.5 מיליון דולר.

בהתאם לציפיות החברה, הסתכם הרווח הרווח הגולמי ברמה של 38% מהמחזור, לעומת 41% ברבעון המקביל. עם זאת, על הגידול בהכנסות והרווחיות הגולמית העיבה הפחתה בסך 7.6 מיליון דולר שרשמה החברה בגין רכישת חטיבת הטלפוניה האלחוטית של NXP בשנה שעברה, ואיחוד פעילויות באירופה הנובעות מהרכישה. הפחתה זו, יחד עם הוצאה של 3.1 מיליון דולר בגין תגמול מבוסס מניה (אופציות להנהלה ולעובדים), והפחתה של 700 אלף דולר בגין ירידה בשווי ני"ע של החברה, פגעו בשורה התחתונה והביאו את החברה לרשום הפסד נקי של 3 מיליון דולר או 11 סנט למניה - נמוך מהפסד של 7.5 מיליון דולר, או 25 סנט למניה שרשמה החברה ברבעון המקביל ב-2007.

בניכוי ההפחתות הבלתי מוחשיות, רשמה די.אס.פי.ג'י ירידה קלה של 3% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל, ל-7.4 מיליון דולר או 27 סנט למניה - 17% מעל תחזיות האנליסטים.

לאחר שרכשה 1.1 מיליון מניות במחיר ממוצע של 12.1 דולר למניה ברבעון השני של 2008, המשיכה די.אס.פי.ג'י לנצל את הירידה החדה במחיר המניה והשלימה, במהלך הרבעון, רכישה חוזרת של 900 אלף מניות נוספות, במחיר ממוצע של 6.9 דולר למניה ובסכום כולל של כ- 6 מיליון דולר. מתחילת השנה רכשה החברה 4 מיליון מניות במחיר ממוצע של 11 דולר למניה ובסכום כולל של כ-44 מיליון דולר. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הסתכם ב-7.6 מיליון דולר וקופת המזומנים של החברה הסתכמה בסוף הרבעון השלישי ב-120.4 מיליון דולר.

עם פרסום התוצאות הכספיות, אמר יו"ר ומנכ"ל DSPG, אלי איילון, כי "במקביל לגידול בהכנסות והשיפור ברווח הגולמי בהשוואה לרבעון הקודם, יישמנו תוכנית להורדת רמת ההוצאות התפעוליות לאור המשבר הכלכלי העולמי וחוסר הוודאות הקשור לרמת ההוצאה הצרכנית ב-2009. תוכנית זו, המתבססת על סינרגיה בעקבות הרכישה שביצענו ואיחוד פעילויות החברה באירופה, צפויה לתרום לירידה משמעותית בהוצאות התפעוליות ב-2009".

איילון הוסיף, כי "במהלך הרבעון השלישי זכתה DSPG בשני הסכמים לאספקת דור שבבי המולטימדיה האלחוטיים החדש שפיתחה, המכונה XpandR, המיועד למגוון רחב של מערכות תקשורת ויישומים דיגיטליים ביתיים. הסכם אחד נחתם עם Giant Wireless Technology מהונג-קונג, שעם לקוחותיה נמנות בין השאר מוטורולה, תומסון ו- Avaya, והסכם שני נחתם עם יצרן מערכות אירופי מוביל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully