וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS חותך את תחזית הצמיחה של ישראל ל-1%

רותם סלע

2.11.2008 / 14:29

בבנק ההשקעות מציינים עם זאת כי המשק המקומי יצליח להימנע מזעזועים פיננסיים שצפויים להתרחש במדינות מתפתחות אחרות

בבנק ההשקעות הבינלאומי UBS חותכים בחדות את תחזית הצמיחה של המשק הישראלי ל-1%, מ-2.2%. "ישראל לא תצליח להימנע מירידה משמעותית בצמיחה", כותבים בבנק ההשקעות אך מדגישים כי נתוני המקרו החזקים שלה, "יאפשרו לה להימנע מזעזועים פיננסיים והפרעות לפעילות הכלכלית שאנו צפויים לראות במדינות מתפתחות אחרות". תחזית לא ורודה עם נקודת אור.

ב-UBS צופים כעת ירידה חדה בהשקעות העסקים בארה"ב ב-2009, בין השאר בתחומי התוכנה והציוד, תחומים אותם מזהים בבנק ההשקעות ככאלו שמהווים חלק משמעותי מהיצוא של ישראל לארה"ב וצפויים בשל כך לפגוע בו.

"המדיניות הפיסקלית השמרנית של השנים האחרונות באה לידי ביטוי בתקציב מאוזן ב-2007 וגירעון שלא חרג מ-1.6% ב-2008, מה שנותן לממשלה את הגמישות והיכולת להרחיב את ההוצאה הציבורית בכדי לעודד צמיחה", כותבים ב-UBS ומוסיפים, ”הבחירות ברבעון הראשון של 2009 צפויות להיתרגם גם הן להוצאות גבוהות יותר".

בשל ההאטה בצמיחה והורדות הריבית שכבר היו, צופים בבנק ההשקעות הורדות ריבית נוספות של כ-1% ל-2.5% בלבד. העלאות חוזרות של הריבית צפויות רק מאוחר יותר, "מרגע שסימני צמיחה יובילו את הפד להעלות את הריבית האמריקאית, אנו צופים כי בנק ישראל יחזור להעלות את הריבית, ייתכן שבראשית 2010".

ב-UBS מסיימים ומסכמים בציון המאזן התשלומים של ישראל, "למרות שמאזן התשלומים החיובי צפוי להימחק לחלוטין בשנה זו, מאזן התשלומים החציוני של ישראל נראה יציב לעומת הגhרעונות של מדינות אחרות באזורה", כותבים בבנק ההשקעות ומאמינים כי לאור זאת, "ישראל צפויה לצאת מהמשבר מהר יותר ובמצב טוב יותר מזה של מדינות רבות אחרות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully