וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל בוימלגרין קפיטל: לבנק מזרחי-טפחות אין בעיה עם החוב שלנו; בשוק כה תנודתי קשה לחזות קדימה

מיכאל רוכוורגר

3.11.2008 / 20:12

החברה דיווחה לרשות ני"ע כי להערכתה, תגיע לגירעון בהיקף של 140 מיליון שקל בתזרים המזומנים בסוף 2010


איגרות החוב של מסדרה א', בהיקף של 178.7 מיליון שקל, ומסדרה ג', בהיקף של 255 מיליון שקל, נסחרות בתשואות גבוהות של 98% ו-122% ­- אך למרות זאת התקיימה אסיפת בעלי האג"ח של בוימלגרין קפיטל אתמול באופן רגוע יחסית.

בעל השליטה שעיה בוימלגרין נעדר מהאסיפה, ובמקומו ציין המנכ"ל, גיל טובול, כי "למרות הזעזועים שפוקדים את השווקים, אנחנו מאמינים כי יושלמו בסופו של דבר העסקות למימוש נכסים - בעיקר המלונות של החברה בישראל, בהם שרתון מוריה באילת ושרתון סיטי טאואר וכן מתחם אסותא בתל אביב". לדבריו, "מלבד בוימלגרין עצמו, יש אנשים רבים שגורלה של בוימלגרין קפיטל חשוב להם".

נכון למחצית הראשונה של 2008, החובות של בוימלגרין קפיטל הסתכמו ב-1.3 מיליארד שקל. התחייבויות אלה כוללות הלוואה בהיקף של 727 מיליון שקל שניטלה מבנק מזרחי לרכישת אזורים, ובגינה שועבדו מניות אזורים וניתנה ערבות אישית של בוימלגרין בהיקף של 25 מיליון דולר; הלוואה של 156 מיליון שקל מבנק הפועלים לרכישת מתחם אסותא, וכן האג"ח שהונפקו. ב-2010-2009 יהיה על בוימלגרין קפיטל לפרוע התחייבויות לבעלי אג"ח ולבנקים בהיקף של 160 מיליון שקל.

לפי הדו"ח שמסרה בוימלגרין קפיטל באחרונה לרשות ני"ע, מציינת החברה כי להערכתה, היא תגיע לגירעון בהיקף של 140 מיליון שקל בתזרים המזומנים בסוף 2010.

"במידה מסוימת, בשוק שבו המניות מתנהגות כמו אופציות, בתנודתיות מטורפת, יהיה קצת לא אחראי להניח הנחות לגבי 2010 והלאה. מכך נובע הפער לגבי תזרימי המזומנים שלנו, שכן אין ביכולתנו להניח הנחות מהימנות לטווח כה רחוק", אמר טובול.

על אף שמניות אזורים צנחו ב-72% בשנה האחרונה ושווי הבטוחות שניתנו לרכישתה הצטמקו, הדגיש טובול כי "לבנק מזרחי-טפחות אין כל בעיה עם החוב של בוימלגרין קפיטל. הם מבינים כי השווי הכלכלי של אזורים גבוה מהרבה משוויה בבורסה. ביום ראשון אכלנו צהריים עם ראשי הבנק, ולא נתקלנו בחששות אצלם".

טובול אמר כי בבוימלגרין קפיטל לא מתחרטים על רכישת אזורים, שכן לדבריו באותה התקופה עדיף היה להשקיע באזורים ולא בקרקעות במיאמי, פלורידה. טובול ציין כי החשיפה של אזורים לארה"ב קטנה מאוד, וכי בישראל הפעילות מתקדמת ובחודש וחצי האחרונים נמכרו כ-150 דירות. לגבי מזרח אירופה ציין טובול כי המכירות נעצרו, אך הפרויקטים בהקמה ממשיכים להתקדם. לגבי הודו לא היו לטובול בשורות חיוביות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully