אורמת טכנולוגיות: ההכנסות גדלו, הרווח נותר יציב

החברה של יהודית ויהודה ברוניצקי סיימה את הרבעון השלישי של השנה ללא עלייה ברווח, בגלל היחלשות הדולר והוצאות משפטיות

  • אורמת טכנולוגיות
יובל מעוז

אורמת טכנולוגיות, חברה-בת של אורמת תעשיות של יהודה ויהודית ברוניצקי, סיימה את הרבעון השלישי של 2008 עם רווח נקי דומה לרבעון המקביל, למרות עלייה חדה בהכנסות. הרווח הנקי של אורמת טכנולוגיות, הנסחרת בניו יורק ברבעון השלישי הסתכם ב-15.9 מיליון דולר או 35 סנט למניה, בדומה לרבעון המקביל, בו עמד הרווח הנקי על 15.8 מיליון דולר או 41 סנט למניה.

הכנסות החברה צמחו ב-25.5% ל-99.7 מיליון דולר, כאשר עיקר הגידול בהכנסות נבע ממכירת מוצרים, אשר עלו ב-71% ל-30.9 מיליון דולר. ההכנסות מייצור חשמל עלו ב-12% ל-68.8 מיליון דולר. העלייה בהכנסות היא תוצאה מהכנסת מפעלים חדשים לפעולה ועלייה במחירי האנרגיה בפרויקט פונה בהוואי.

היציבות ברווח הנקי למרות הגידול בהכנסות נבעה משני גורמים: היחלשות הדולר אשר השפיעה על הפעילות מחוץ לארה"ב והוצאות ייעוץ ומשפט הקשורות לרכישה שלא יצאה לפועל בסופו של דבר. הרווח הגולמי של אורמת טכנולוגיות עלה ב-7.9% ל-31.2 מיליון דולר. העלייה בהוצאות הכלליות ל-7.6 מיליון דולר לעומת כ-5 מיליון דולר הובילה לירידה ברווח התפעולי, ל-19.1 מיליון דולר לעומת כ-21 מיליון דולר ברבעון המקביל.

הוצאות המימון של החברה ירדו ל-222 אלף דולר בלבד לעומת 5.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. המזומנים ושווי המזומנים של החברה ירדו ל-38.1 מיליון דולר לעומת 60.7 מיליון דולר בסוף 2007. במקביל קיבלה החברה קווי אשראי מבנקים של 310 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully