וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינוטק: הורדת ריבית נוספת בישראל תשלח את הדולר אל מעל ל-4 שקלים

TheMarker

6.11.2008 / 10:46

שיעור הריבית בישראל הוא 3.5% ועם החרפתו של המשבר העולמי ידרשו קיצוצים נוספים במטרה להבטיח צמיחה בת קיימאהשקל זינק לשיעור של 3.83 לדולר ובורסות העולם חזרו להיסחר בירידות וכתוצאה מכך קיים אפקט כמעט מיידי של בריחה מסיכונים שעשוי ללחוץ את השקל להיחלשות נוספת. שיעור הריבית בישראל הוא 3.5% ועם החרפתו של המשבר העולמי ידרשו קיצוצים נוספים במטרה להבטיח צמיחה בת קיימא, להערכת לירן קפלוטו אנליסט בכיר בפינוטק, מהלכים אלה עשויים לשלוח את שער הדולר בחזרה אל מעל לרף ה-4 שקלים בטווח הבינוני.לאחר סיום הסימפוזיון סביב היבחרו של ברק אובמה, ארה"ב והעולם כולו עומדים בפני מיתון כלכלי שיתבטא באופן בולט במחצית הראשונה של 2009 ואולי קודם. לנשיא החדש צפוי אתגר קשה במיוחד וספק אם יעמוד בו בהצלחה מרבית, כך גם סבורים משקיעים רבים ששולחים את הבורסות בארה"ב לטריטוריות שליליות. כעת הדולר נסחר סביב 1.2940 מול היורו, סביב 98.60 מול היין וסביב 1.5930 מול הליש"ט.הדולר שומר על יציבות כנגד המטבעות העיקריים, משקיעים רבים צועדים בזהירות על קצות האצבעות ויתכן שנרגיש שוב את הבריחה מסיכונים ברחבי העולם. הבריחה עשויה לבוא לידי ביטוי בהתחזקות של הדולר האמריקאי והיין היפאני.זרם הנתונים המאכזבים מכיוונה של ארה"ב ממשיך להכות בעוצמה, סקר ISM הבוחן את ענף השירותים ירד לשיעור של 44.4 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז החל להימדד בשנת 1997. בשישי הקרוב יתפרסמו נתוני האבטלה בארה"ב הצפי הוא לעלייה לשיעור של 6.3% אבטלה וירידה של 200 אלף משרות חדשות בחודש החולף בלבד. החוזים העתידיים בשיקאגו מנבאים כיום סיכויים של 100% לקיצוץ של 0.5% נוספים בריבית הפדרל ריזרב כבר בהחלטה הקרובה שתתפרסם ב-16 בדצמבר.
השטר הישראלי סופג מכה אל מול הדולר לשיעור של 3.83 שקלים עבור דולר בודד. בורסות העולם חזרו להיסחר בירידות וכתוצאה מכך קיים אפקט כמעט מיידי של בריחה מסיכונים העשוי ללחוץ את השקל להיחלשות נוספת. בארה"ב ישנו סיכוי כמעט ודאי להורדת ריבית של 0.5% וייתכן כי הורדות ריבית נוספות יגיעו גם מכיוונו של בנק ישראל בחודשים הבאים.כעת שיעור הריבית הוא 3.5% ועם החרפתו של המשבר העולמי ידרשו קיצוצים נוספים במטרה להבטיח צמיחה בת קיימא, מהלכים אלה עשויים לשלוח את שער הדולר בחזרה אל מעל לרף ה-4 שקלים בטווח הבינוני.
עיני המשקיעים יופנו היום אל גוש היורו ובריטניה עם צפי לקיצוץ ריבית של חצי אחוז לפחות בשני אזורים אלה. נוכח ההאטה הכלכלית הגלובלית קיצוצי הריבית הם מחויבי המציאות. יש לציין כי לא נופתע אם בבריטניה יגיע אף קיצוץ אגרסיבי יותר שיחליש את הליש"ט באופן משמעותי.דולר/שקל: השטר הישראלי סופג מכה מול הדולר ועולה לשיעור של 3.83 שקלים לדולר. בורסות העולם חזרו להיסחר בירידות וכתוצאה מכך קיים אפקט כמעט מיידי של בריחה מסיכונים העשוי ללחוץ את השקל להיחלשות נוספת. בארה"ב ישנו סיכוי כמעט ודאי להורדת ריבית של 0.5% וייתכן כי הורדות ריבית נוספות יגיעו גם מכיוונו של בנק ישראל בחודשים הבאים. כעת שיעור הריבית הוא 3.5% ועם החרפתו של המשבר העולמי ידרשו קיצוצים נוספים במטרה להבטיח צמיחה בת קיימא, מהלכים אלה עשויים לשלוח את שער הדולר בחזרה אל מעל לרף ה-4 שקלים בטווח הבינוניזהב: המתכת היקרה שומרת על יציבות מחירים, מזה כשבוע ימים שהזהב נסחר בטווח המחירים שבין רף עליון של 780 דולר לחבית לבין גבול תחתון של 720 דולר, על פי ההתרחשויות בשווקים עם חזרתם של הבורסות לירידות ודחיפתו של הדולר להתחזק פריצה של הגבול התחתון בעלת סיכויים גבוהים יחסית. מחיר מטרה ריאלי עבור הזהב עשוי להיות 680 דולר לחבית לטווח של שבועיים בלבד. "אנו לא מוצאים סיבות ממשיות התומכות בקניה של הזהב במחירים אלה" כך מוסר לנו טריידר סחורות בכיר מהסיטי של לונדון.נפט: הנפט נסחר בירידות מחירים חדות על רקע עליה חדה במלאי הדלק. הנפט רשם ירידה של 5 דולר המהווה 7.0% מהמחיר הנוכחי. ההאטה הכלכלית מצביעה באופן ברור על ירידה חדה בביקוש לאנרגיה וכך מחירו של הנפט עשוי להמשיך ולהילחץ לכיוון מטה. על פי הניתוח הטכני רמת תמיכה משמעותית מתקבלת סביב מחיר של 62 דולר לחבית, פריצה של רמה זו עשויה לשלוח את הנפט אל עבר 50 דולר לחבית. כעת נסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 65.4 דולר לחבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully