וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים הפסידה 27 מיליון שקל ברבעון השלישי; אברמוביץ': "התחלנו בשינוי ארגוני מקיף טרם המשבר"

שרון שפורר

12.11.2008 / 11:40

בית ההשקעות כלל פיננסים צבר מתחילת השנה הפסד של כ-87 מיליון שקל; שוויו צנח ל-140 מיליון שקל


בית ההשקעות מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר חתמה את הרבעון השלישי של 2008 עם הפסד של 27.6 מיליון שקל, בהמשך להפסד של כ-60 מיליון שקל מתחילת השנה, לעומת רווח של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מניות כלל פיננסים צנחו מתחילת השנה ב-82% ונסחרות כיום בשווי של 140 מיליון שקל בלבד לעומת 1.2 מיליארד שקל - שוויו בזמן ההנפקה הראשונה לציבור במארס 2007.

הכנסות כלל פיננסים המנוהל על ידי שוקי אברמוביץ' הסתכמו בכ-114 מיליון שקל - ירידה חדה של יותר משליש לעומת כ-180 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכיווץ בהכנסות הושג בעקבות השיתוק בהכנסות החיתום והפסדים בנוסטרו של החברה כתוצאה מפידיונות גדולים בקרנות הנאמנות. החברה מדווחת על גידול בפעילות התיקים שלה ל-25 מיליון שקל.

ההפסד של החברה הושפע מירידה בשווי של מכשיר מובנה על אג"ח זר של כ-6.6 מיליון שקל והפסדים בנוסטרו של 4.4 מיליון שקל.

שוקי אברמוביץ', מנכ"ל כלל פיננסים: כלל פיננסים נערכה טרם המשבר שפקד את שוק ההון בארץ ובעולם והחלה ביישומו של שינוי ארגוני פנימי מקיף. שינוי זה הביא לניצול יעיל יותר של המשאבים הארגוניים הקיימים והביא לקיטון משמעותי של כ- 15 מיליון ש" ברבעון בהוצאות הקבוצה. אברמוביץ הוסיף כי, הקבוצה תמשיך במגמת הקיטון בהוצאות על רקע הקיטון בהכנסות גם בעתיד הנראה לעין. "היערכות מוקדמת זו תאפשר לנו להיות ממוקמים בנקודה אסטרטגית טובה וחזקה יותר, שתאפשר התמודדת עם האתגרים החדשים שיוצבו בפנינו במהלך השנים הקרובות, לכששוק ההון יחלץ ממשבר קשה זה".

הרחבה תובא בהמשך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully