וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיני נגד תוכנית האוצר: "אין בשורות לעובדים"

יו"ר ההסתדרות: "לא נבליג יותר על היעדר רשת בטחון והתמודדות אמיתית עם נושא הפיטורים"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, שיגר היום מכתב לשר האוצר, רוני בראון, ובו הוא דורש לפתוח במו"מ על מתן רשת בטחון דיפרנציאלית מיידית לעובדים העמיתים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל. עיני אף דורש מבר-און הידברות בדבר מתן סיוע למפעלים דרך השתתפות בשכר העובדים, תמורת הבטחת המפעל שלא לפטר עובדים. "אם משרד האוצר לא יפתח במו"מ עם ההסתדרות בשני נושאים אלה - ההסתדרות לא תוכל להבליג יותר".

עיני מוסיף ואומר כי "משרד האוצר עשה בימים האחרונים כותרות גדולות על תוכנית חירום להצלת המשק. אולם מבירורים שערכתי ומהפרסומים השונים אין בתוכנית בשורה לציבור העובדים. מבחינת העובדים, המהווים את הציבור הרחב, בהיעדר רשת בטחון ותמריץ ברור שימנע פיטורים בטווח הקצר הרי שאין בשורה חדשה לעובדים".

עיני כותב כי בנושא רשת הביטחון נהגה ההסתדרות באחריות וניהלה הידברות שקטה עם האוצר, אולם לנוכח אי ההיענות של האוצר לא יכולה יותר ההסתדרות להבליג. "משך שנות דור, היו כספי החסכון של העובדים מוגנים, באמצעות אגרות חוב ממשלתיות בעלות תשואה מובטחת. משרד האוצר בחר להסיר הגנה זו, תוך שהוא שולח את כספי החוסכים להשקעה בבורסה. נוכח המשבר ספגו כספי החסכון הפסדים קשים בשלושת החודשים האחרונים. בחודשים אלה גילינו אחריות ואיפוק, כאשר קיווינו והמתנו לטיפול ממשלתי בסוגיה. שעה שתוכנית האוצר אינה מתמודדת כלל עם עניין זה לא נוכל להבליג עוד", כותב עיני.

עיני אף סבור, כי מקורות המימון של התוכנית אינם ברורים. "אם האוצר מתכוון לממש תוכנית כלכלית ללא הגדלת ההוצאה הממשלתי הרי שהוא בבחינת מאחז עיניים. הממשלה כעת צריכה להתגייס ולקחת אחריות כלפי אזרחיה. אין דרך אחרת לעשות זאת זולת הזרמת כספים למשק".

  • עוד באותו נושא:
  • עופר עיני

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully