וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההשקעה בקרדי סוויס מסבכת את דנקנר: כור עלולה למחוק הון עצמי; לא עומדת בדרישות הדירוג של מעלות

מיכאל רוכוורגר

23.11.2008 / 23:16

דנקנר מופסד על הנייר ב-1.2 מיליארד שקל; כור לא עומדת בדרישות בנק הפועלים למתן אשראי


חברת פירסמה הערב את דו"ח הצעת המדף לקראת הנפקת זכויות בהיקף של כ-600 מיליון שקל, שהמסחר בהן (בזכויות) צפוי להתקיים ב-18 בדצמבר 2008. כור מציינת כי כל מי שיחזיק ביום המסחר, 27 בנובמבר, מניה אחת של החברה יהיה זכאי לרכוש מניה נוספת של כור במחיר של 25.3 שקל למניה, המשקף הנחה של 43.4% לעומת מחירה של מניית כור בבורסה. היום נפלה המניה ב-13% נוספים והשלימה ירידה של 85% מתחילת השנה.

כור מציינת כי במסגרת אשראי ריקורס (עם זכות חזרה ללווה) שהועמד לה על ידי בנק ההשקעות גולדמן סאקס בהיקף של 300 מיליון פרנק שווייצי לצורך רכישת מניות של , הוסכם בין הצדדים על שחרור חלק מהמניות של בנק ההשקעות השווייצי, ששועבדו לטובת ההלוואה שניטלה. כמו כן סוכם על שינוי יחסים מסוימים, כמו יחס בטוחה לחוב מינימלי ומספר המניות המשועבדות וכן על ביטול התניה הנוגעת לשווי נכסי כור.

עוד סוכם כי כור לא תיטול אשראי נוסף מגולדמן סאקס מעבר לסכומים שנלקחו. הצדדים סיכמו גם על תיקון ההסכם, כך שכל אחד יכול להביא לסיום ההתקשרות בהודעה של חודש מראש, החל מ-15 באפריל 2009, אז ידונו הצדדים על הארכת מסגרת האשראי. יתרת ההלוואה לגולדמן סאקס עומדת כיום על 250 מיליון פרנק שווייצי, אחרי שכור פרעה כ-50 מיליון פרנק שווייצי. כור מציינת כי היא מנהלת במקביל מגעים בקשר לאפשרות של קבלת מימון חליפי או נוסף בהיקפים דומים.

כור השקיעה בתקופה האחרונה כ-4.3 מיליארד שקל ברכישת 38.2 מיליון מניות של קרדי סוויס לפי מחיר ממוצע של כ-35 פרנק שווייצי. מאז, צנחה מניית קרדי סוויס בכ-30% ושווי ההשקעה בספריה של כור גבוה בכ-1.2 מיליארד שקל משווי שוק של ההשקעה שלה בקרדי סוויס, כלומר נוחי דנקנר מופסד על הנייר על המהלך שביצע בכ-1.2 מיליארד שקל. בעקבות זאת, מציינת כור כי במידה שששווי שוק של השקעתה בקרדי סוויס בבורסה יהיה נמוך יותר משווי השקעה זו בספרים, תהיה לכך השפעה על ההון העצמי של החברה, ובמידה שיהיה מדובר בפער משמעותי - תהיה גם השפעה על דוח רווח והפסד.

כור גם מספקת חדשות שלילות למשקיעים, ומעדכנת כי נכון להיום החברה אינה עומדת ביחס שווי שוק לחוב שלא יפחת על 1.4 - יחס אותו דורש בנק הפועלים במסגרת עדכון מסגרות האשראי בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל שהוא מעניק לחברה. כור הוסיפה כי הנפקת הזכויות נועדה, בין היתר, לשפר יחס זה. במידה שכור לא תשפר יחס זה, תהיה לבנק הפועלים זכות לדרוש פירעון מיידי של האשראי שנלקח על ידי כור.

כור מציינת כי ירידות ותנודות במחירי ניירות ערך של חברות מוחזקות על ידה (במיוחד קרדי סוויס ו) מצד אחד, והגדלת חוב מצד שני, עלולות להשפיע על דירוג האשראי של חברת מעלות S&P העומד כיום על A+ . כור מוסיפה כי יחס של שווי אחזקות מתואם בתוספת תיק נזיל לחוב ברוטו של החברה עומד כיום על כ-1.38 ואינו עומד בדרישות הדירוג של מעלות, הדורשת כי שווי זה לא יפחת מ-2.5.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully