וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכה: פועלים מחק מאות מיליונים על לבייב

שרון שפורר

25.11.2008 / 17:27

אפריקה ישראל חייבת לבנקים 16 מיליארד שקל וההערכות הן כי חלק גדול מהסכום הוא של הפועלים. הבנק: איננו מוסרים מידע על לקוחות"

בבנקים מתחילות המחיקות בשל השקעה בטייקונים. הערכות בשוק גורסות כי בנק הפועלים (1.65%) מחק מאות מיליוני שקלים בשל החשיפה לאפריקה ישראל (10.79%) שבשליטת לב לבייב. מהבנק נמסר בתגובה: "איננו מוסרים מידע מעבר למה שכתוב בדו"חות ולא מספקים מידע על לקוחות".

ההפרשה לחובות מסופקים של בנק הפועלים ברבעון השלישי של השנה זינקה ביותר מפי 3 והסתכמה ב-471 מיליון שקל - שיעור שנתי של 0.85% מתיק האשראי לציבור של הבנק. הבנק ביצע הפרשה ספציפית של 720 מיליון שקל בגין לקוחות מסוימים ובהם אפריקה ישראל. אך ההפרשה התקזזה על ידי הקטנת הפרשות כתוצאה מגביית חובות שנמחקו בשנים קודמות בהיקף של כ-309 מיליון שקל מול 198 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

קשה לדעת בדיוק מה היקף ההתחייבויות של אפריקה ישראל לבנק הפועלים, אך אפריקה חייבת לבנקים 16 מיליארד שקל וההערכות הן כי חלק גדול מזה הוא של בנק הפועלים, שם היא נחשבת לאחד מ-6 הלווים הגדולים.

כ-75% מהחברה - כמעט כל אחזקותיו של לבייב באפריקה משועבדות לבנקים. ומאחר שהבטחונות נחשקו באופן משמעותי אחרי שאפריקה שאפריקה ירדה ב-86% ושווייה נשחק ל-2.25 מיליארד שקל בלבד - נאלץ לבייב להגדיל את הבטחונות ועדיין בבנק הפועלים החלו כאמור לבצע מחיקות בגין החשיפה אליו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully