וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבינלאומי מציג ירידה של 6% בהכנסות וירידה של 70% ברווח מפעולות רגילות שהסתכם ב-55 מיליון שקל

טל לוי

27.11.2008 / 9:42

הבנק מציג תשואה של 4% בלבד על ההון ברבעון השלישי של 2008 לעומת 17.6% ברבעון המקביל


הבנק , שבשליטת צדיק בינו, מציג הבוקר את הדו"חות לרבעון השלישי של 2008 ובהם ירידה בהכנסות, עלייה בהפרשה לחובות מסופקים וירידה חדה של 74% ברווח הנקי שהסתכם ב-55 מיליון שקל. דו"חות הבינלאומי נקיים מרווחים חד פעמיים ומייצגים את פעילותו השוטפת של הבנק. הרווח מפעולות רגילות ירד ב-70% לעומת הרבעון המקביל שכן הבנק רשם דאז רווח חד פעמי של 29 מיליון שקל.

החשיפה של הבנק הבינלאומי לקריסתו של בנק ההשקעות ליהמן ברדרס הסתכמה ב-8.6 מיליון יורו וההערכה היא שהבנק הכיר במרבית הסכום כהפסד קבוע. הפסד זה מתבטא בשורה העליונה של הדו"ח המייצגת את הכנסות הבנק מפעולות מימון.

הבנק מציג תשואה של 4% בלבד על ההון ברבעון השלישי של 2008 לעומת 17.6% ברבעון המקביל. ב-9 החודשים הראשונים של 2008 מציג הבנק תשואה של 5.8% לעומת 13.9% ו-14.6% בכל 2007.

אחד הפרמטרים החשובים ליציבות הבנקים הוא יחס הלימות ההון המגדיר מהו היקף ההון שאותו יכולים הבנקים לחלק כאשראי מתוך כלל ההון שברשותם. מדובר בהון שמחזיק הבנק אצלו ככרית ביטחון ואסור לו להשתמש בו לצורך מתן אשראי. זהו הון שמשמש גם ביטחון לפיקדונות הציבור בבנקים. דרישת הפיקוח על הבנקים היא ליחס הלימות הון של 9% אולם הבינלאומי מציג יחס משופר של 11.4%.

ההכנסות של הבינלאומי הן רווחי המימון שרושם הבנק לאחר שהוא מגייס כסף (באמצעות הנפקת אג"ח או מפקדונות נושאי ריבית שמפקיד הציבור) ומלווה אותו בריבית גבוהה יותר למשקי הבית ולעסקים. מתוך כך, יוצר הבנק הפרשה חשבונאית לחובות מסופקים, כלומר החזרי הלוואות שהבנק מטיל ספק ביכולתו לגבות.

הכנסות הבנק מפעולות מימון ירדו ב-6% ל-547 מיליון שקל ועבורן, הפריש הבנק 83 מיליון שקל עבור חובות מסופקים - עלייה של 77% לעומת הרבעון המקביל.

מיסוי נוסף של 70 מיליון שקל

ביטול חוק התיאומים עולה לבנק הבינלאומי 70 מיליון שקל (בחישוב שנתי) - דבר המתבטא בסעיף ההפרשה למסים.

חוק התיאומים קבע כי בבואן של החברות לשלם מס, תנוכה האינפלציה מהתשלומים. כך, במצב של אינפלציה גבוהה (כמו שיש בישראל), יכלו החברות לשלם מס מופחת כלומר "להתקזז" על גובה האינפלציה. הכנסת ביטלה את חוק התיאומים, כך שמגן המס הזה בוטל וכעת השחיקה האינפלציונית על ההון העצמי - שהיתה מוגנת באמצעות הטבת המס - תשחק בהתאם לאינפלציה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully