וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תרו משלמת למוסדיים - החזירה קופון בהיקף 47 מיליון שקל בגין אג"ח שגייסה ב-2003

שמואל שוסטר

30.11.2008 / 16:13

ב-8 לדצמבר יתקיים הערעור על החלטת ביהמ"ש המחוזי שדחה את עמדתה של תרו בסכסוך עם סאן ההודית


בתקופה בה החזרי האג"ח של החברות הציבוריות מוטל בספק, השלימה יצרנית התרופות תשלום קופון בהיקף של 47 מיליון שקל בגין אג"ח בהיקף של 110 מיליון דולר, שגוייס על ידי החברה ב-2003. על פי נתונים שפירסמה תרו בדו"ח השנתי המורחב ב-2003, גייסה החברה באותה עת שתי סדרות אג"ח. לדברי שמואל רובינשטיין, מנכ"ל תרו ישראל, תרו מתכוונת להמשיך ולהחזיר את האג"ח, שאינו סחיר והונפק למשקיעים מוסדיים בלבד, על פי התכנון.

לדברי החברה, מקורם של הכספים ששימשו להחזר הקופון, בפעילות השוטפת של החברה ובלבד. עד כה החזירה תרו כ-60% מהסדרה הראשונה, שהיקפה 60 מיליון דולר וכ-50% מהסדרה השנייה, שהיקפה 50 מיליון דולר.

ב-8 לדצמבר יתקיים דיון בבקשת תרו בערעור שהגישה החברה על החלטת שופטת בית המשפט המחוזי, מיכל אגמון גונן, לטובת חברת התרופות ההודית סאן. גונן קבעה כי סאן אינה חייבת בפרסום הצעת רכש מיוחדת כתנאי למימוש אופציית הרכישה של מניות השליטה בחברה המוחזקות על ידי משפחות לויט ומורוס, אשר מהוות 41% ממניות ההצבעה בחברה. בפסיקתה תקפה אגמון את טענותיה של תרו ואמרה כי לולא היתה מתבצעת ההשקעה של סאן, תרו היתה מתמוטטת. על כן קבעה כי סאן רשאית לרכוש את מניות השליטה בהתאם להסכם האופציה שנחתם עם לויט ועם מורוס.

תחילתה של הפרשה בהשקעה בסך 100 מיליון דולר של סאן במניות תרו. השקעה זו בוצעה כשתרו הייתה במשבר פיננסי קשה, במאי 2007. לאחר מכן, חתמו תרו וסאן על הסכם למיזוג במחיר של 7.75 דולרים למניה. כחלק מההסכם, וכדי להבטיח את השקעת סאן, נתנה מועצת המנהלים של תרו לסאן אופציה לרכוש את המניות של משפחות לויט ומורוס, בעלי השליטה בחברה (9% מההון ו-41% מההצבעה) במחיר זה אם ההסכם למיזוג יבוטל.

אלא שבמאי 2008 ביטלה מועצת המנהלים את המיזוג בטענה שמחירו אינו משקף את שווי החברה. כשסאן דרשה מבעלי השליטה לממש את הסכם האופציה ולמכור לה את מניות השליטה, הם סירבו ודרשו מסאן, כתנאי למימוש האופציה, לפרסם הצעת רכש מיוחדת במחיר של 7.75 דולרים למניה.

מייד לאחר קבלת ההחלטה על ידי בית המשפט המחוזי, הגישה תרו ערעור לבית המשפט העליון ובקשה להקפיא את מכירת המניות עד להחלטה בערעור. שופטת בית המשפט העליון, איילה פרוקצ'ה, קיבלה את בקשתה של חברת התרופות תרו ונתנה צו מניעה זמני, האוסר על ביצוע "כל פעולה לקידום הצעת המבקשות לרכישת מניות החברה המבקשת ויישמר המצב הקיים היום בחברה, עד למתן הכרעה בערעור לגופו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully