וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל טיוגה: ההכנסות לרבעון הרביעי יירדו ל-250-300 אלף דולר; תחילת הצמיחה תהיה ב-2002

נטע יעקבי

9.11.2001 / 22:23

החברה העמיקה את חדירתה לשוק האסייתי ורק לאחרונה זכתה בשני הסכמים חדשים, שיתרמו להכנסות מהרבעון השני של 2002; התמלוגים מאורכית ייפסקו ברבעון הרביעי

לפני שנה הצליחה חברת טיוגה להציג הכנסות של 11.3 מיליון דולר, סכום הנראה היום רחוק מתמיד. ברבעון השלישי של 2001 הסתכמו הכנסות החברה ב-487 אלף דולר, ועל פי התחזית שנתן מנכ"ל החברה, דאגלס גודייר, הכנסותיה לרבעון הרביעי צפויות להיות נמוכות אף יותר, וינועו בטווח של 250-300 אלף דולר.

טיוגה, חטיבת השבבים לשעבר של אורכית , פוצלה ממנה ביולי 2002 כדיווידנד בעין, אך גם היום, שנה וחצי לאחר הפיצול, אורכית היא האחראית לעיקר ההכנסות של החברה, כאשר גם ברבעון האחרון 472 אלף דולר הגיע בצורת תמלוגים מאורכית. עם זאת, התמלוגים המגיעים ממנה מצטמצמים מרבעון לרבעון וגרמו גם לרמת ההכנסות של החברה להצטמצם עוד ועוד. בשיחה עמו אמר היום גודייר כי התמלוגים מאורכית ייפסקו ברבעון הרביעי, כלומר החל מהרבעון הנוכחי יוצאת טיוגה לדרך חדשה ותלויה לחלוטין בחוזים חדשים שתשיג.

והמשימה אינה קלה. המצב הקשה בשוק התקשורת אינו דבר חדש, והחברה מתקשה בהגעה לחוזים עם חברות המעדיפות לקמץ בהוצאות. לאחרונה, אומר גודייר, נראית התעוררות קלה בשוק כאשר המלאים התרוקנו וחברות זקוקות לציוד נוסף. עם זאת, מכיוון שימי העסקות התארכו, יצרנית ציוד כגון טיוגה זקוקה לבסיס מזומנים שיעניק לה ביטחון עד לקבלת הכסף. אך גם כאן נמצאת טיוגה בבעייה שכן רמת המזומנים שלה, 19.5 מיליון דולר, עם שריפת מזומנים של 5 מיליון דולר הרבעון, אינה מספקת. החברה נמצאת כעת במגעים עם בנק השקעות אמריקאי על מנת שתוכל להתחרות בתוך השוק האמריקאי.

בשל גודלה, טיוגה מעדיפה לפנות אל השוק האסייתי, שהוא שוק מתפתח. שוק ה-DSL באסיה הוא שוק בלתי מפותח, אשר ספקי התקשורת בו מתחילים רק כעת להתקין טכנולוגיית DSL מהדור הראשון והשני, בעוד שבארה"ב מותקנים כבר דורות מתקדמים בהרבה. מכיוון שמדובר בשוק צומח, הרי שהביקוש בו גבוה יותר. בעוד שספקי התקשורת בארה"ב יכולים להסתפק בציוד הקיים, הרי שספקי התקשורת באסיה חייבים להתקין את המערכת הראשונית.

וכך, בסיס הלקוחות של החברה מורכב כעת מ-6-7 לקוחות באסיה, כאשר עם פרסום הדו"חות הודיעה החברה על 2 חוזים חדשים שזכתה בהם ביפאן ובקוריאה. לקוח נוסף של החברה נמצא באירופה. הכנסות החברה ממוצרים, לא כולל התמלוגים מאורכית, הסתכמו הרבעון ב-15 אלף דולר.

חשוב לציין כי למרות האופטימיות מהחדירה לשוק האסייתי, החברה עדיין אינה רואה הכנסות ממנו. והשאלה המתבקשת היא מתי ייראה גידול בהכנסות? גודייר מצפה שמלבד הירידה ברבעון הבא, תתחיל החברה להראות צמיחה בהכנסות החל מהרבעון הראשון של 2002, בו תדווח על הכנסות של למעלה ממיליון דולר. ההכנסות מהחוזים החדשים עליהם חתמה זה עתה צפויות להשפיע על התוצאות הכספיות רק ברבעון השני של 2002, ובצורה משמעותית יותר במחצית השנייה של 2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully