וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איזי אנרגיה מכניסה שותף לפעילות בארה"ב ורוכשת תחנות דלק ב-32.6 מיליון דולר

יובל מעוז

17.12.2008 / 10:12

החברה של אלי זהבי תמכור כ-27% ממניות החברה הבת תמורת 7 מיליון דולר לבנק אינווסטק


, שבשליטת אלי זהבי, מבצעת שני מהלכים להרחבת פעילותה בארה"ב. החברה דיווחה היום על הכנסת בנק אינווסטק כשותף בחברה הבת בארה"ב, המחזיקה בתחנות דלק במדינה.

הבנק ישקיע כ-7 מיליון דולר תמורת 27% ממניות החברה הבת. הסכום משקף לחברה שווי של 26 מיליון דולר לאחר ההשקעה. בשלב שני, ישקיע הבנק 3 מיליון דולר נוספים תמורת עוד כ-7.6% ממניות החברה הבת. לאחר שני השלבים, אם יושלמו, יחזיק אינווסטק בכ-34.5% ממניות החברה. במסגרת ההסכם, ימונו שני דירקטורים מתוך החמישה בדירקטוריון מטעם הבנק.

בנוסף להסכם ההשקעה, הודיעה היום איזי על רכישת מקבץ של 42 תחנות דלק וארבעה מגרשים בארה"ב תמורת 32.6 מיליון דולר. לאחר השלמת הרכישה, תחזקיה החברה הבת איזי אנרגיה ארה"ב, 93 תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. היקף המכירות הכספי בחנויות הנוחות של כל החנויות שתחזיק איזי מוערך בכ-68 מיליון דולר.

בכדי לממן את הסכם הרכישה, בוחנת החברה מכירת זכויות על קרקע במספר תחנות דלק שבבעלותה. לאיזי אנרגיה יש כיום סדרת אג"ח אחת הנסחרת בתשואה של יותר מ-110%. לחברה יש כיום התחייבויות אג"ח של 118 מיליון שקל ולאחרונה אישרה מסגרת רכישה עצמית של 70 מיליון שקל לאג"ח של החברה תוך 15 חודשים. את הרבעון השלישי סיימה החברה עם רווח של 1.4 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully