וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיצוצים בחברת החשמל: תדחה השקעות במיליארד ש'

אבי בר-אלי

17.12.2008 / 18:07

מדובר בהשקעות ברשת החשמל. בנוסף נשקל קיצוף בתקציבי הרווחה לנוכח המשבר הכלכלי. ועד העובדים בחברה הביע תרעומת

דחיית השקעות במיליארד שקל וקיצוץ של כ-80 מיליון שקל בתקציב התפעולי - אלו עיקרי תוכניתו של מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, לתקציב החברה ל-2009.

הקיצוץ בתוכנית הפיתוח של החברה, שבו היא מחויבת לטובת ההשקעות במשק החשמל, נאמד בכ-26%. בשנה החולפת עמד התקציב על 3.85 מיליארד שקל. זאת, לעומת קיצוץ מזערי של כ-2% בלבד בתקציב התפעולי של החברה (ללא דלקים), אשר עמד בשנה החולפת על כ-3.9 מיליארד שקל.

דירקטוריון חברת החשמל התכנס החל מהבוקר ליומיים של דיונים בתוכניות העבודה של החברה ובתקציבה לשנת 2009. זאת, תוך התייחסות פרטנית לביצוע תוכנית החירום למשק (הממומנת בנפרד), הקמת תחנות כוח חדשות, יישום השינוי הארגוני והשפעת המשבר הפיננסי בארץ ובעולם על פעילות החברה. המנכ"ל ציין בפני חברי הדירקטוריון כי "חברת החשמל, כחברה תעשייתית וממשלתית מובילה, וכאחד המעסיקים הגדולים במשק, חייבת לשמש סמן ימני למשק ולאותת כי בשנת 2009 - מה שהיה עד כה, הוא לא מה שיהיה".

לסקר פירט מספר צעדים מיידיים בתחום ההוצאות התפעוליות ותקציבי הרווחה וציין כי, הוא מקווה שנציגות העובדים תגלה אחריות ותצטרף למהלך של התאמת רמת החיים למציאות הכלכלית החדשה. לפני כשבועיים רמז יו"ר החברה, מוטי פרידמן, כי החברה תשקול דחיית פיטורי עובדים אשר תוכננה במסגרת תכנית ההתייעלות בחברה, נוכח המשבר הכלכלי.

בוועד העובדים הביעו תרעומת נוכח הכוונה לקצץ בתקציב הרווחה של העובדים, וטענו כי מן הראוי שהנהלת החברה תהווה דוגמא לקיצוץ הנדרש. זאת, תוך רמיזה לשיכונם של חברי הדירקטוריון במלון "ענבל" בירושלים למשך ימי הדיונים. הוועד מחה גם נגד הכוונה לאשר לפרידמן מענק תקופתי בגובה כ-100 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully