וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דסק"ש ואי.די.בי פיתוח רכשו מניות כור בכ-600 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

18.12.2008 / 18:14

השתיים יגדילו את אחזקתם בכור לכ-80%


חברת , מקבוצת ריכזה היום מחזור מסחר ענק של של למעלה מ-109.6 מיליון שקל - השני הכי גבוה בבורסה אחרי כימיקלים לישראל. זאת בשל יום המסחר בזכויותיה שהתקיים אתמול.

כל מי שהחזיק ביום המסחר, 27 בנובמבר, מניה אחת של החברה היה זכאי לרכוש מניה נוספת של כור במחיר של 25.3 שקל למניה - הנמוך ב-36% ממחירה בפתיחת המסחר אתמול, ובתמורה כוללת של כ-600 מיליון שקל.

כמות המניות המוצעות במסגרת הנפקת זכויות: 23.8-24.6 מיליון מניות. מניית כור עלתה אתמול ב- 2.8% והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של 938 מיליון שקל.

נכון לכתיבת שורות אלה חברות דיסקונט השקעות ואי.די.בי פיתוח המחזיקות ב-52.1% ו-13.3% אספו חלק ניכר מן המניות. במידה והשתיים ירכשו את מלוא המניות המוצעות בהנפקת זכויות, הם יגדילו את אחזקתם בכור לכ-80% , ואמורות לרשום רווח הון של מאות מיליוני שקלים.

גיוס ההון של כור נועד בכדי לחזק את הונה העצמי של כור (שעמד נכון לסוף ספטמבר 2008 על כ-3.1 מיליארד שקל), בכדי לעמוד בין היתר ביחס שווי שוק לחוב שלא יפחת מ-1.4 - יחס אותו דורש בנק הפועלים. זאת, במסגרת עדכון מסגרות האשראי בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל שהוא מעניק לחברה. במידה שכור לא תשפר יחס זה, תהיה לבנק הפועלים זכות לדרוש פירעון מיידי של האשראי שנלקח על ידי כור.

הירידות והתנודות במחירי ניירות ערך של חברות המוחזקות על כור (במיוחד קרדי סוויס ומכתשים אגן) מצד אחד, והגדלת חוב מצד שני, עלולות להשפיע על דירוג האשראי של חברת מעלות S&P העומד כיום על A+.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully