וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גאידמק העמיד למכירה את נכסיו בקיסריה ב- 30 מיליון דולר

גיא ליברמן

19.12.2008 / 14:39

בנוסף, מתקיימים מגעים למכירת בית החולים "ביקור חולים" בירושלים, אותו רכש גאידמק ב-32 מיליון דולר ■ לגאידמק שלושה נכסים נוספים: וילה בהרצליה פיתוח, שעליה הוא מקיים מגעים למכירה ב-4-4.5 מיליון דולר ושתי דירות בכפר דוד בירושלים


מאת גיא ליברמן, רנית נחום-הלוי

ארקדי גאידמק העמיד באחרונה את נכסיו בקיסריה למכירה ב-30 מיליון דולר. כך נודע ל-TheMarker. בשבוע שעבר פנו נציגים מטעמו למספר אנשי נדל"ן בקיסריה על מנת שאלה יחפשו רוכשים עבור הבית. באחרונה מתקיימים מגעים למכירת בית החולים "ביקור חולים" בירושלים. כמו כן, מוצע למכירה ביתו בהרצליה ומתקיימים עליו מגעים לפי מחיר שנע בין 4 ל-4.5 מיליון דולר. כמו כן יש לו שתי דירות בכפר דוד בירושלים.

הנכס העיקרי שבו מחזיק גאידמק הוא בית החולים, אותו רכש לפני כשנתיים ב-32 מיליון דולר. באחרונה הציע את המקום למכירה, התקיימו מגעים עם משפחת לוינגר - בעלי רשת המרפאות "עיניים", ואולם הם עלו על שרטון, וכיום מתנהלים מגעים מול מוסד רפואי, ובכירי בית החולים מסרבים לפרט מי הוא ובאיזה מחיר מדובר.

נכס המגורים העיקרי של גאידמק בארץ הוא הבית שבו הוא מתגורר בקיסריה, ברחוב הדר שבשכונה 6. בית זה נרכש על ידו ב-2001 ממנתח הלב דני גור תמורת 7.5 מיליון דולר, מחיר שיא באותם הימים, תוך עסקה מהירה שאפיינה את התנהלותו של גאידמק באותם הימים. מדובר בבית ששטחו הבנוי עומד על 1000 מ"ר ושיושב על מגרש בגודל 4 דונם.

במהלך השנים רכש גאידמק שני מגרשים נוספים וצמודים. האחד הוא מגרש בגודל דונם ורבע ועליו בית בגודל של כ-350 מ"ר, ומגרש נוסף בגודל 2 דונם. בסך הכל מחזיק גאידמק בקיסריה במקרקעין בשטח של כ-7 דונם.

גם בימי השיא, של עד לפני חצי שנה, שוויו של הנכס היה רחוק מאוד מלהגיע לסכום אותו דורש גאידמק, ואילו היום אנשי נדל"ן מקומיים מעריכים אותו בלא יותר מ-14 מיליון דולר, מחיר שלוקח בחשבון את העובדה כי הם רציפים וצמודים.

"הופתעתי לשמוע שהוא רוצה למכור את הנכס, משום שעל אחד מהמגרשים הוא מקדם תוכנית בניה לוילה חדשה", סיפר איש נדל”ן מקיסריה. באשר למחיר אומר האיש כי "הוא גבוה ביותר מפי 2 מהערך של המגרשים. גם אם לוקחים בחשבון שמדובר במגרשים צמודים, עדיין מדובר במחיר מאוד גבוה ולא סביר שמישהו יהיה מוכן לשלם מחיר קרוב לכך".

יש לציין כי גם הוילה של גאידמק בהרצליה פיתוח עומדת למכירה. לפני שבועיים דווח ב THEMARKER כי גאידמק מקיים מו"מ למכירתו במחיר של 4.5 מיליון דולר, לאחר למעלה משנה בה הוא ניסה למכור את הוילה בכ 5 מיליון דולר, ללא הצלחה. מדובר בווילה בת 3 קומות עם מרתף ברחוב חבצלת השרון, הממוקמת בסמוך לכיכר דה שליט. גודלה הבנוי הוא כ-675 מ"ר והיא יושבת על מגרש בגודל דונם. נודע כי מתקיימים מגעים לרכישת הווילה במחיר של 4-4.5 מיליון דולר.

מעבר לזה, מחזיק גאידמק בשתי דירות בפרוייקט היוקרה כפר דוד בירושלים. הראשון הוא דירת פנטהאוז של 220 מ"ר ברחוב יישמח מלך, עם מרפסות של 220 מ"ר נוספים. לפני כשנתיים רכש אותו גאידמק ב-2.8 מיליון דולר. השווי הדולרי של הנכס הגיע בתחילת השנה ליותר מ-4 מיליון דולר, ואולם עם הקפאון בנכסי היוקרה בירושלים, ירד השווי. אנשי נדל'ן מקומיים מעריכים שהשווי כיום יכול להגיע לכ-3.5 מיליון דולר, ואולם גם כך יקשה למצוא לו קונה.

בנוסף מחזיק גאידצק בדירת 120 מ"ר ברחוב נאות דשא, אותה רכש לפני למעלה משנה ב-750 אלף דולר. באחרונה אף שיפץ אותה. דירה זו לא שינתה מהותית מערכה מאז נרכשה.

נודע, כי גאידמק מיעט להשתמש בשתי הדירות הירושלמיות, ואולם מפעם לפעם קיים אירועים חברתיים בדירת הפנטהאוז.

-

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully