וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים בעקבות אישור מכירת באר לטבע: טבע תמשיך לבלוט ביציבותה בשוק הסוער

ניר צליק

21.12.2008 / 12:00

UBS: טבע נותרת השם הדפנסיווי ביותר בין החברות המכוסות בבנק ההשקעות


אחרי שאושרה עסקת מכירת באר ל ביום שישי על ידי רשות ההגבלים העסקיים האירופית וכן על ידי רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית, כותבים בכלל פיננסים כי "הנהלת טבע מוכיחה פעם נוספת למשקיעים עמידה ביעדים, למרות שהשלמת העסקה היתה צפויה לסוף 2008".

עוד כותבים האנליסטים, יובל בן זאב וגל רייטר, כי "טבע תמשיך לבלוט ביציבותה וביכולותיה בשוק הסוער של הזמנים הנוכחיים ומהווה השקעה דפנסיווית". בכלל פיננסים החליטו להותיר את המלצתם לחברה על "תשואת שוק" עם מחיר יעד של 48.5 דולר.

ב-UBS כותבים כי "טבע נותרת כהשקעה דפנסיווית יותר בעולם הכיסוי של החברה". בנוסף, מותירים בבית ההשקעות את המלצם לחברה על "קנייה" עם מחיר יעד של 54 דולר. על פי שני בנקי ההשקעות, הנקודה המשמעותית הבאה לגבי הערכתם לחברה היא פרסום דו"חות החברה בפברואר 2009, כאשר תחזית הרווח למניה ל-2009 היא לרווח נקי מתואם למניה של מעל ל-3 דולרים.

ביום שישי אישרה רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית את העסקה לרכישת באר על ידי טבע. המיזוג צפוי להיות מושלם ב-23 בדצמבר. על רקע האישור, טבע ובאר יאלצו להיפרד מ-16 תרופות גנריות בעלות מחזור מכירות של 60 מיליון דולר ומ-13 תרופות הנמצאות בפיתוח שטרם הוצאו לשוק בארה"ב.

בין התרופות עליהן יאלצו לוותר טבע ובאר נמצאות תרופות לטיפול בסכרת, דיכאון וחומציות בקיבה. הזכויות לתרופות אלו יחולקו בין ווטסון פרמסוטיקלס וקואליטסט פרמסוטיקלס. לפני כחודש רכשה ווטסטון פרמסוטיקלס סל של כ-17 תרופות מטבע תמורת כ-36 מיליון דולר כהכנה למיזוג עם באר. העסקה כללה גם תשלומים עתידיים לטבע בהתאם ליעדי מכירות, כאשר טבע תספק לחברה את המוצרים תחת הסכם ייצור.

גם רשות ההגבלים העסקיים האירופית אישרה את רכישת באר פרמסוטיקל על ידי טבע בתמורה ל-8.7 מיליארד דולר. טבע התחייבה בתמורה לוותר על 15 תרופות לסרטן במדינות צ'כיה, הונגריה, סלובניה, סלובקיה ופולין, ושתי תרופות נוספות בפולין. המכירות השנתיות של תרופות אלה מוערכות בכ-6 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully