וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל דסק מניות בלידר שוקי הון: בתקופה האחרונה רואים פעילות גדולה יותר של זרים שרוכשים מניות

נתן שבע

21.12.2008 / 14:25

יואל קירש: אין מה למהר לקנות מניות בנקים למרות תשואות הדיווידנד בשנים הקרובות

"חולשה גלובאלית בשוקי העולם בסוף השבוע היא שמביאה את המשקיעים היום למכור מניות" - כך אומר יואל קירש, מנהל דסק מניות בלידר שוקי הון, "גם הירידות במניות כי"ל, לאומי והחברה לישראל - שיחד הם רבע מתל אביב 25 - מובילות לירידות. ייתכן כי גם אכזבה מסוימת מההתמהמהות של פישר להורדת הריבית מוסיפה למגמה השלילית. ייתכן שהיו כאלה שחשבו כי הנגיד יוריד את הריבית לקראת סוף השבוע. ברקע גם הפקיעה ביום חמישי ונראה כי למרות זאת אין פעילות ערה של השחקנים האלה.

קירש מדגיש כי גם מחזורי המסחר נמוכים מאוד היום - גם יחסית לימי ראשון. "מי שרוצה להזיז את השוק היום יכול בלא קושי בשל הסחירות הדלילה. סביר שבתקופה הקרובה התנודתיות תפחת. הזרים יהיו בחופש לקראת חג המולד בתקופה הקרובה".

מה עשו הזרים בתקופה האחרונה?

"בשבועיים האחרונים דווקא התחלנו לראות חזרה של המשקיעים הזרים לשווקים המתעוררים וגם לישראל. עם זאת, לא מדובר בזרימה אדירה אבל טוב לראות אותם חוזרים ואחרי שלושה חודשים הם לא רק מעבירים פקודות של מכירה אלה זה כבר הפך לחצי קניה וחצי מכירה. מדובר בעיקר במניות 'הרגילות' - מניות הבנקים, כי"ל ומכתשים - אותה הם מכרו הרבה בתקופה האחרונה".

עד כמה ההורדה של הריבית צפויה בשוק?

"השוק כבר מתמחר הורדה של 0.5%-0.75% ככה שלא נשאר עוד הרבה באשר לעליות בשוק איגרות החוב".

מה לגבי שוק המניות, מאילו מניות כדאי לברוח? יש בכלל מציאות בשוק?

"משקיע צריך להישאר כל הזמן בשוק אבל המשקיעים היום מסתכלים על טווח של חודש-חודשיים - צורה לא נכונה להשקעה. ובכל זאת לא הייתי נוגע במניות הנדל"ן והאחזקה בגלל המינוף הגבוה שלהן. גם במגזר מניות הבנקים לא צפויות חדשות טובות בתקופה הקרובה. תשואות הדיווידנד שהן יעניקו עד 2010-2011 יהיו גבוהות אבל אין מה למהר ולקנות כי לא נראה שהם יעשו מהלך של 20%-30% בתקופה הקרובה. השקעות במגזר הטלקום כמו בזק ופרטנר מתאימות להשקעה בתקופה כזו במיוחד לאור תשואות הדיווידנד שלהם".

מה לגבי כי"ל?

"כולם באותה סירה ואומרים לקנות כי"ל. מניות כמו כי"ל כדאי לקנות בתחתית הסייקל הכלכלי ועדיין לא הגענו לשם אבל למרות זאת יש כאלה שמבינים כי לטווח ארוך אין הרבה הבדל אם תקנה כי"ל במחיר של 22 שקל או במחיר של 29 שקל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully