וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים: צפי לעלייה בהוצאות ההוניות של בזק והיחלשות תחום הטלפוניה - מחיר היעד קוצץ ל-7.6 ש'

TheMarker

21.12.2008 / 15:33

חברת בזק הציגה תוצאות חיוביות בשנה החולפת על רקע יישום הקיצוצים הנובעים מקיטון כוח האדם בפעילות הקווית של החברה


חברת בזק הציגה תוצאות חיוביות בשנה החולפת על רקע יישום הקיצוצים הנובעים מקיטון כוח האדם בפעילות הקווית של החברה. לקראת 2009 מעדכן האנליסט צחי אברהם מכלל פיננסים את מודל השווי של בזק על רקע מספר שינויים בפעילות החברה ובהשפעות המאקרו.

ההמלצה על מניית נשארת 'תשואת יתר' אולם מחיר היעד יורד ל-7.6 שקלים מניה לעומת 8 שקלים למניה קודם. מניית בזק נסחרת כיום בשער של 6.15 שקלים למניה.

לדברי אברהם "מהלך האצת הפריסה של רשת הסיבים האופטיים החדשה של החברה תעביר הילוך לאורך 2009 ועימה יעלו גם ההוצאות ההוניות. הצלחה של המהלך תוכל להתבטא במובילות מול המתחרים, קיצוץ בהוצאות כלליות והורדה נוספת של כח אדם". בבית ההשקעות מידלו את ההפרשה לפיצויים בשלוש השנים הבאות לנוכח צפי ליישום שלב ב' בהסכם מול העובדים.

בתחום המקרו צופה אברהם כי הצפי להאטה משמעותית בצמיחה ופגיעה בסקטור העסקי יכלול גם ירידה גדולה בטלפוניה בשנתיים הבאות. פלאפון חברת הבית של בזק צפויה להשיק את הרשת החדשה ברבעון הראשון של 2009. בשלב הראשון החברה תתחזק שתי רשתות במקביל, בכלל פיננסים ממדלים ירידה ב- EBITDA עקב הוצאות גבוהות יותר, למרות צפי חיובי בשורת ההכנסות ושיפור חד בהמשך.

בהיבט החיובי של בזק מציין אברהם שני נושאים מרכזיים בשנה הקרובה של בזק עם קיצוץ ההוצאות בתחום הקווי והשקת הרשת החדשה של פלאפון שתאפשר לה לקיחת נתח שוק והעלאת ההכנסה הממוצעת למנוי קיים.

בכלל פיננסים מאמינים שבזק תמשיך לחלק 100% מהרווח הנקי שלה (שנמוך מהתזרים הפנוי) תשואת דיווידנד פוטנציאלית של 10% לכל אחת מהשנים 2008 ו-2009, 5.3% (32 אג') חולקו בגין המחצית הראשונה של 2008.

בבית ההשקעות מצפים לירידה מינורית בקבוצה כולה הנובעת בעיקר מהצפי להאטה משמעותית בשנה הבאה כאשר עיקר הפגיעה מבוטאת דרך ירידה בהכנסות מטלפוניה שרגישה יותר לנעשה בשוק העסקי. בנוסף מניחים בכלל פגיעה בהכנסות של yes מיישום השידורים הקרקעיים וירידה קלה של בזק בינ"ל שיתמודדו מול הכניסה של פרטנר לתחום. להערכת אברהם על חלק מהירידה הזו תפצה פלאפון שצפויה להגדיל את נתח השוק שלה, להעלות את ה-ARPU של לקוחות קיימים ולמכור ציוד בהיקף גדול יותר.

לדברי אברהם "בזק הציגה מרווחים מרשימים מאד בשנה החולפת כשאר מרווח ה-EBITDA עמד בשני הרבעונים האחרונים של שיעור מרשים של 39.6% ו-39.4%. בזק הייתה אמורה להראות שיפור בשנה הבאה אך השלב הראשוני של השקת הרשת החדשה בפלאפון משמעותו עליות נוספות. בנוסף אנחנו מתמחרים הפרשה לפיצויים כחלק מקיצוץ עתידי של היקף העובדים. שתי ההשפעות הללו אמורות להציג שיפור בטווח הארוך ואנחנו מצפים לגידול במרווח ה-EBITDA בשנים שלאחר מכן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully