וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברן הנדסה פיטרה בישראל 70 עובדים -7% מכוח העבודה - ובארה"ב כ-100 עובדים

רנית נחום-הלוי

21.12.2008 / 21:14

חברת ברן הנדסה הינה חברה ציבורית המעסיקה 1,700 עובדים בישראל ובעולם


חברת העוסקת בעיקר מתן שרותי הנדסה בתחום התעשייה מפטרת 70 עובדים בישראל. מהלך זה הינו צעד המשך שנוקטת החברה, זאת לאחר שזמן קצר קודם לפרוץ המשבר הכלכלי העולמי פיטרה כ-100 עובדים בארה"ב. היום מועסקים בארה"ב 200 עובדים בלבד. העובדים שפוטרו עסקו במגוון מקצועות כמפקחים, מנהלי פרויקטים, אנשי בקרה ותמחור.

חברת ברן הנדסה הינה חברה ציבורית ונחשבת לאחת מחברות ההנדסה הגדולות בישראל המעסיקה 1,700 עובדים בישראל ובעולם. 1,000 עובדים בישראל ו-700 בעולם. מצב כוח האדם של החברה בעולם עומד על 700 איש והיא פועלת בעיקר בארה"ב, גרמניה, רומניה תאילנד ווייאטנם. הכנסותיה של החברה בשנה שעברה הגיעו ל-1.5 מיליארד שקל. בין היתר החברה מבצעת היום תכנון והקמה בישראל של מפעל להרכבת קרונות ברוסיה וחתמה על מזכר הבנות לשירותי הנדסה בפרויקט לשיפוץ וחידוש מתקני הזיקוק במדינה במזרח אירופה.

לפני מספר ימים ספגה החברה מכה קשה כאשר פרקליטות המדינה החליטה על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בעל השליטה ויו"ר החברה, מאיר דור. דור חשוד כי בין השנים 2004-2003 עשה שימוש במידע פנים ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. בין היתר נחשד כי רכש מניות של חברת ברן, שהיא חברה ציבורית, בהסתמך על מידע פנים ולא דיווח במועד לבורסה על שינוי אחזקות בעל עניין, במטרה להטעות את המשקיעים.

סמנכ"ל הכספים של החברה, ששון שילה, אישר את הפרטים: "בכוונתנו לצמצם את מספר כוח האדם ונעשה זאת בהתאמה לצבר הפרויקטים של החברה. יש מספר גדול יותר של עובדים ששוחררו מפעילות בחו"ל בעיקר בארה"ב לפני מספר חודשים. בד בבד נשקול לקלוט עובדים חדשים לאותן פעילויות שממשיכות בתחום התשתיות והתקשורת", דברי שילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully