וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי השלים גיוס של כ-670 מ' ש' בכתבי התחייבות; המשקיעים הגדולים - חברות הביטוח הפניקס וכלל

שרון שפורר

22.12.2008 / 17:46

הריבית בהנפקה נקבעה על 5.3% - גבוהה בכ-2.3% מריבית על אג"ח ממשלתית עם מח"מ דומה


, בניהולה של גליה מאור, השלים היום גיוס של כ-670 מיליון שקל בכתבי התחייבות נדחים. כך נודע ל-TheMarker. הריבית בהנפקה נקבעה על 5.3% - גבוהה בכ-2.3% מהריבית על אג"ח ממשלתי לתקופה דומה. המשקיעים הגדולים במכרז המוסדי שערך הבנק ביום חמישי האחרון, בניהול חברת החיתום לאומי ושות', היו חברות הביטוח ו שאספו בסך הכל כ-100 מיליון שקל ו-80 מיליון שקל בהתאמה לגופים שונים שבשליטתם.

הגיוס של בנק לאומי הינו הגיוס הגדול ביותר בשוק החוץ בנקאי שנערך בתקופה האחרונה והוא מצטרף לשני גיוסים שערכו בבנקים בתקופה האחרונה. גייס כ-100 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אג"ח למשקיעים מוסדיים ו גייס כ-285 מיליון שקל - מזה כ-135 מיליון שקל בהנפקה ציבורית בה נקבעה הריבית על 6.3% - גבוה בכ-3.3% מאג"ח ממשלתית עם מח"מ (משך חיים ממוצע, ש.ש) דומה.

במקביל, מניות בנק לאומי סבלו היום מלחץ בבורסה וירדו בכ-4%. ברקע ללחץ זה ניצבים חששות המשקיעים ממכירה אפשרית של מניות הבנק המוחזקות בידי קרנות סרברוס וגבריאל המחזיקות כל אחת בכ-4.7% ובכ-5% בהתאמה. סרברוס הסתבכה בחודשים האחרונים עם השקעות במגזר הרכב (קרייזלר) ובמגזר הפיננסים (אחרי שרכשה לפני כמה שנים את הזרוע הפיננסית של ג'נרל מוטורס). גבריאל, שמנוהלת על ידי עזרא מירקין, הודיעה לאחרונה למשקיעים כי בכוונתה לסגור את הקרן ולממש נכסיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully