וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ק פוינט: פיירוול לכל גולש

הארץ

12.11.2001 / 8:52

חברת צ'ק פוינט הישראלית, מחברות אבטחת המידע הגדולות בשוק העולמי, חושפת בהדרגה את טכנולוגיית הדור הבא (Generation Next ) שלה, שעל פיתוחה עמלו 340 מתכנתים במשך שנתיים וחצי. מאז ההכרזה הראשונה, בפברואר 2001, היא משחררת מדי כמה שבועות הודעות לעיתונות החושפות באיטיות את הצעד הגדול שהיא מבצעת; אולי במטרה להרדים את המתחרים, במיוחד חברות חומרה כמו סיסקו הנכנסות באחרונה לתחומה, ואולי, כפי שמסבירים בחברה, בגלל הקושי בהסברת מהלך כה מורכב.

היום מכריזה צ'ק פוינט על כמה תכונות חדשות המשולבות בטכנולוגיה החדשה, בהן המוצר OfficeMode, שהוא תוכנת לקוח (Client) המיועדת לפנות בו בזמן לשני שווקים שונים. בעבור השוק הראשון, שוק העסקים הקטנים, מאפשרת התוכנה התקנה מהירה ופשוטה של מערכת הגנה על רשת קטנה, בלא צורך במתקין מיומן. התוכנה מגיעה על גבי שרת ביתי זעיר מתוצרת חברות חומרה שונות, בהן נוקיה. שיווקה לצד אבזר גישה לרשת רחבת פס, דוגמת מודם ADSL, הופך את המנוי ללקוח של רשת מאובטחת אדירת ממדים.

הגנה זו יכול להעניק גם ספק שירותי אינטרנט לאלפי או למאות אלפי המנויים באמצעות התשתית של צ'ק פוינט. "ספק האינטרנט יכול להפוך לספק שירותי אבטחה", אמרה סגן נשיא לשיווק ולמכירות עולמיים בצ'ק פוינט, לימור בקל.

בשנתיים האחרונות מתמודדת צ'ק פוינט עם איומים על מעמדה בשוק אבטחת המידע הארגוני מצד חברות אבטחה המתחרות על השוק הנמוך, ומול חברות ענק, כמו סיסקו או יצרניות המחשבים, המנסות לנגוס בשוק העליון באמצעות החומרה שהן מייצרות. למרות התחרות, רק ברבעון האחרון הראתה צ'ק פוינט סימני פגיעות, כאשר מכירותיה הסתכמו ב-118 מיליון דולר, לעומת 116 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

כדי להתרחק במהירות מהמתחרים המתקרבים אליה, היה על צ'ק פוינט להגדיר מחדש את כללי המשחק ולהגדיר פלטפורמה שתעניק לה יתרון טכנולוגי ועסקי. למעשה, טכנולוגיית הדור החדש בנויה משילוב של השניים. כך, מספקת טכנולוגיה זו יכולת ניהול גרפית ופשוטה יחסית של מנגנוני אבטחה מסובכים ברשתות גדולות ומורכבות.

בין היתר מאפשרת המערכת לפזר עומס במערך האבטחה, למניעת מצבים שבהם מאט מערך האבטחה את קצב התעבורה ברשת, ומהיום היא גם כוללת את טכנולוגיית One Click, המאפשרת לפשט את תהליך הקמת הרשתות הפרטיות הווירטואליות המאובטחות ולחבר סניפים ומשתמשים בהקלקה אחת.

כחברה הנחשבת לאחת המובילות בתחומה, הטכנולוגיה החדשה מקדמת גם רעיונות עסקיים חדשים של צ'ק פוינט. כך, בתהליך הקמת רשת וירטואלית פרטית במערכת NG, יכול הלקוח להתחבר במהירות למנגנון אימות וזיהוי באמצעות חתימות דיגיטליות - אך רק בתנאי ששני הצדדים משתמשים בפתרון של צ'ק פוינט. באופן דומה מאפשרת הטכנולוגיה הקמה מהירה של רשת Extranet (תקשורת אלקטרונית בין ארגונים נפרדים), ואולם אם אחד מהארגונים אינו משתמש בפתרון של צ'ק פוינט, תהליך ההתקשרות יהיה ארוך ומסובך יותר. דוגמה מובהקת לקשר ההדוק שבין טכנולוגיה ואסטרטגיה עסקית במוצרי NG היא פיתוח טכנולוגיית SecureXL, המייצרת ממשק בין מערכת האבטחה של צ'ק פוינט לטכנולוגיות חומרה קיימות. אחת מהטענות נגד השימוש בתוכנות אבטחה היא שהתוכנה תמיד איטית מהחומרה, ולכן כשמדובר ברשתות בעלות ביצועים גבוהים במיוחד, מוטב להתקין מערכת אבטחה מבוססת חומרה.

טכנולוגיית SecureXL היא מודול המותאם לכל חומרה חדשה המופיעה בשוק ומבטיח כי ניתן יהיה להפעיל את מערכת האבטחה גם במחשבים המהירים ביותר. "הטכנולוגיה הזו מאפשרת לנו לנצל אפילו התפתחויות עתידיות בתחום החומרה", אמרה בקל. "לכן אנו מאמינים שהיא מתאימה לכל המוצרים שיהיו לנו בשבע השנים הבאות".

פתרון זה העניק לצ'ק פוינט את תמיכתן של יצרניות חומרה המייצרות שרתים לתחום אבטחת הרשתות וחוששות מחדירתה של סיסקו לתחום.

היום תודיע צ'ק פוינט כי שימוש בטכנולוגיה איפשר לה לספק אבטחה לרשתות הפועלות במהירות של 3 ג'יגה-ביט לשנייה. "בשנה הבאה נוכל להגיע ליותר מ-10 ג'יגה-ביט לשנייה. אין הרבה רשתות שעובדות בקצבים אלה, אבל ההישג ממחיש את האופן שבו אנו מציעים ללקוחות מגוון אפשרויות של עלות ביחס לביצועים", אמרה בקל. משמעותו השיווקית של ההישג עצומה, שכן SecureXL אינה רק טכנולוגיה, אלא מודל עסקי, מפני שהיא מסוגלת להתאים עצמה, באמצעות שינוי של מודול אחד בלבד, לרוב סוגי החומרה, ולכן היא פונה לשווקים רבים ושונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully