וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: אורבוטק עומדת בפני קשיים בעסקי הליבה - מחיר היעד נחתך מ-11 דולר ל-5 דולר

TheMarker

23.12.2008 / 11:48

ההמלצה על המניה נותרה 'תשואת יתר'


לאור הירידה הצפויה בצריכת מוצרי אלקטרוניקה בעולם וביניהם גם צגים שטוחים צפויה להתמודד עם חולשה בעסקי הליבה שלה בשנים הקרובות, כך מנמק היום אנליסט בנק אגוד גלעד בן אבי קיצוץ של מעל ל-50% במחיר היעד של אורבוטק.

מחיר היעד של אורבוטק נחתך מ-11 דולר ל-5 דולר אך ההמלצה על המניה נותרה 'תשואת יתר'. להערכת בן אבי צפוייה אורבוטק לסבול מחולשה בולטת תחום המעגלים המודפסים הערומים וגם בתחום ייצור מכונות הדמיה ליצרני הצגים השטוחים.

בבנק אגוד מעריכים את שווי אורבוטק בכ-165 מליון דולר המשקף מחיר של 5 דולר למניה כ-24% מעל מחירה הנוכחי של המניה. לדברי בן אבי "בשל הירידות החדות במחיר המניה בתקופה האחרונה לדעתנו המניה נסחרת באופן נמוך מאוד ביחס למחיר הכלכלי ולכן מהווה הזדמנות קנייה".

אורבוטק רכשה לאחרונה את חברת פוטון דיינמיקס המתמחה במכונות בדיקה חשמליות למעגלים המודפסים, להערכת אנליסט בנק אגוד סקטור ה-FPD יהיה הסקטור המוביל של החברה והכנסות החברה יצמחו לא אורגנית בצורה ניכרת עם תוספת הכנסות חזויה לרבעון הבא הנעה בין 45-50 מיליון דולר לשנה ושל 140 מיליון דולר בשנת 2009.

לדברי בן אבי "אנו רואים באופן חיובי את תוכנית ההתייעלות של החברה הכוללת קיצוצים משמעותיים בכוח האדם, שכר הנהלה בכירה והפסקת ייצור של מכונות בדיקה למעגלים מודפסים מורכבים אשר מהווה חוליה חלשה בסקטור ברמת הרווחיות ונתח שוק".

"תכנית ההתייעלות תשרת את החברה בתקופה קשה זו של מיתון אשר פוגעת בצורה קשה יותר ביצרניות הציוד הקפיטלי כדוגמת החברה לעומת יצרניות המכשירים האלקטרוניים אשר נפגעות בצורה מתונה יותר. על פי תכנית הקיצוצים עליה הודיעה החברה צפויה החברה לחסוך בין 55-60 מיליון דולר בשנת 2009 ואת חלקה כבר נראה בתוצאות הרבעון הרביעי כאשר הוצאות המו"פ המשולבות של החברה ושל פוטון דיינמיקס צפויות להגיע לסך של 21 מיליון דולר והוצאות הנהלה וכלליות בסך של 26 מיליון דולר" מעריך בן אבי.

בעקבות רכישת פוטון דיינמיקס צפויה אורבוטק לרשום הפחתה של קרוב ל-10 מיליון דולר ברבעון הרביעי וכ-20 מיליון דולר בשנת 2009. בבנק אגוד מעריכים כי בטווח הארוך הרכישה תוביל לצמיחה חזקה יותר של החברה בסקטור בשל הסינרגיה בין שתי החברות.

במהלך הרבעון עסקי ה-CB של אורבוטק היו חלשים מאוד בשל המיתון הכלכלי בעולם כאשר מרבית יצרני המעגלים המודפסים דוחים את השקעותיהם הקפיטליות דבר שפוגע באופן ישיר בחברה כמו אורבוטק. בשיחת הוועידה הרבעונית שלה דיווחה החברה על חולשה בסקטור מתחילת ספטמבר ולא נתנה תחזיות מתי המצב ישתפר.

בתחום זה השיקה אורבוטק ואף מכרה ברבעון השני של 2008 את מכונת הפרפיקס המתקנת קצרים חשמליים בלוחות המעגלים המודפסים וכך מאפשרת ליצרני PCB לתקן מעגלים מודפסים שקודם לכן זרקו ונותנת להם ROI בזמן קצר מאוד. מחיר המכירה הממוצע של המכונה עומד על 200,000 דולר ובמהלך הרבעון השלישי מכרה החברה 3 מכונות מסוג זה.

ברבעון השלישי רשמה אורבוטק מחיקה גדולה חד פעמית של מוניטין וקניין רוחני בגין רכישת חברת ההדמיה הרפואית מדנמרק בסך של 38.5 מיליון דולר אשר כיום נקראת ORBOTECH MEDICAL DENMARK. המחיקה נובעת מצפי לתזרים מזומנים נמוך מעסקי ההדמיה הרפואית של אורבוטק לאור העובדה כי המרפאות בארה"ב מקצצים בהשקעות הון לאור המשבר הכלכלי שם.

לדברי בן אבי "במהלך הרבעון בלט לחיוב סקטור מכונות בדיקה אופטיות אוטומטיות לצגים השטוחים אשר רשם הכנסות גבוהות, עם צמיחה חזקה לעומת רבעון מקביל אשתקד אך שוב הצפי לשנת 2009 אינו טוב ונראה כי יצרני LCD רבים יגבילו עלויות וידחו השקעות הון במפעליהן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully