וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד חותך את מחיר היעד למניית אורבוטק מ-11 דולר ל-5 דולר אך מותיר את המלצתו על "תשואת שוק"

ניר צליק

23.12.2008 / 12:58

בבנק כותבים כי ההורדה נובעת מ"הצפי לחולשה בולטת בעסקי הליבה של החברה"


בבנק אגוד צופים כי ההאטה הכלכלית העולמית תשפיע על , יצרנית ציוד הבדיקה למעגלים אלקטרוניים, ומורידים את מחיר היעד למניה מ-11 דולר ל-5 דולר. למרות זאת, מותיר האנליסט גלעד בן ארי את המלצתו לחברה על "תשואת שוק".

אחת מהסיבות המרכזיות שמונים באגוד להורדת ההמלצה היא "הצפי לחולשה בולטת בעסקי הליבה של החברה בשנתיים הבאות". זאת, "לאור הירידה הצפויה בצריכת מוצרי אלקטרוניקה כולל צגים שטוחים בעולם". עוד כותבים בבנק כי "במהלך הרבעון עסקי בדיקת המעגלים המודפסים של החברה היו חלשים מאוד בשל המיתון הכלכלי בעולם, כאשר מרבית יצרני המעגלים המודפסים דוחים את השקעותיהם הקפיטליות – דבר שפוגע באופן ישיר בחברה כמו אורבוטק".

למרות זאת, כותבים בבנק כי "במהלך הרבעון בלט לחיוב סקטור מכונות בדיקה אופטיות אוטומטיות לצגים השטוחים, אשר רשם הכנסות גבוהות עם צמיחה חזקה לעומת רבעון מקביל אשתקד". בנוגע לעתיד בבנק איגוד קצת פחות אופטימיים: "הצפי לשנת 2009 אינו טוב ונראה כי יצרני LCD רבים יגבילו עלויות וידחו השקעות הון במפעליהן".

לפני כשלושה שבועות קבע גם ברקליס קפיטל לחברה מחיר יעד של 5 דולר. בבית ההשקעות צפו כי מכירות הציוד לבדיקת מסכים שטוחים יניבו לחברה הכנסות של כ-112 מיליון דולר ב-2009. להערכתם, מחירי המסכים הנמוכים, תחזית המקרו החלשה ואי הוודאות ביכולת המכירה גורמים ליצרני המסכים הטיוואנים לחשוב על הרחבת הפעילות שלהם לפני 2009.

אורבוטק הודיעה עם פרסום דו"חות הרבעון השלישי על פיטורי 300 עובדים, כשדיווחה על הפסד נקי של 43.1 מיליון דולר, או 1.29 דולר למניה לעומת רווח נקי של 5.3 מיליון דולר, או 16 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה ירדו ב-10% בהשוואה לרבעון הקודם והסתכמו ב-94.8 מיליון דולר.

עוד לפני כן השלימה אורבוטק את רכישת פוטון דינמיקס תמורת 290 מיליון דולר. פוטון מספקת (בדומה לאורבוטק) מערכות בדיקה ותיקון לתעשיית המסכים השטוחים - עסקה שדיללה משמעותית את קופת המזומנים של החברה. החברה הודיעה גם כי בכוונתה למכור את את עסקי ההרכבה האלקטרוניים של החברה כחלק מתוכנית ההתייעלות.

מניית אורבוטק נסחרת לפי מחיר של 4 דולרים, המשקף לחברה שווי של כ-134 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully