וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים ממליצים למעונינים בהשקעה בגזית גלוב: השקיעו באג"ח ולא במניה

נתן שבע

23.12.2008 / 13:46

יובל בן זאב: היתרון הבולט בגזית גלוב הוא החוסן הפיננסי שלה ותזרים המזומנים החזק שלה


מניית הניבה תשואה שלילית של 57% מתחילת השנה, וירדה פחות ממדד הנדל"ן שנפל ב-77%. עבור המעונינים בהשקעה בחברה, בכלל פיננסים מעדיפים את ההשקעה באג"ח של גזית גלוב על פני השקעה במניה. "היתרון הבולט בגזית גלוב הוא החוסן הפיננסי שלה ותזרים המזומנים החזק שלה", כותב מנהל מחלקת המחקר יובל בן זאב.

שווי השוק של גזית גלוב מבטא תשואת רווח תפעולי (NOI) של כ-8.2%. תשואה זו גבוהה ב-4.9% מעל התשואה באג"ח ממשלתי בישראל וכ-6% מעל התשואה באג"ח של ממשלת ארה"ב, מציין בן זאב. בתקופת השיא נסחרה החברה בתשואת 6% שהיוותה פרמיה של 1% בלבד על האג"ח הממשלתי. לפי המחיר הנוכחי המניה מעניקה תשואת דיווידנד של 7.5%. ב-10 השנים האחרונות צמח הדיווידנד למניה בכ-190% - צמיחה ממוצעת של 11% בשנה, מציין בן זאב.

לכאורה אפשר להבין את האטרקויוויות בהשקעה במניות אולם יש השקעה טובה עוד יותר, כותב בן זאב. אג"ח של החברה מסדרה ד' של החברה הוא במח"מ של כ-7.5 שנים ונסחרת בתשואה של 12.5%. כאן נפתח הפער בין האגרת הזו לאג"ח ממשלתי ל-7.4% - בתקופת השיא הפער עמד על 1% בלבד. על מנת שתשואת הדיווידנד של החברה תגיע אל תשואת האג"ח תשואת הדיווידנד צריכה לצמוח בכ-65% מה שעשוי לקרות רק עוד חמש שנים לפחות בהנחה שקצב צמיחת הדיווידנד יישמר, הוא מציין.

בן זאב מציין עוד כי ההשקעה בחברה הבת אטריום אליה נכנסה החברה לפני כחצי שנה מהווה כיום את הפוטנציאל יצירת הערך הגבוה ביותר. "הפוטנציאל בארגון מחדש של אטריום מהווה פוטנציאל עצום ליצירת ערך עתידית לצד סיכון נמוך יחסית.

לחברה יתרות מזומנים בסך של 1.4 מיליארד יורו כאשר סביר שהחברה תאט משמעותית את קצב פיתוח הנכסי במטרה לשמור על יתרות המזומנים שלה כדי להבטיח את תשלומי אגרות החוב", הוא כותב. בין השאר מציין עוד בן זאב כי ייתכן שגזית גלוב תנצל את המזומנים להמשך רכישה חוזרת של אג"ח ולרכישת מניות בחברות המוחזקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully