וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לשכת עורכי הדין תובעת להשתתף בדיון על פיטורי היועצת המשפטית רות הורן מהביטוח הלאומי

הארץ

12.11.2001 / 11:10

ביוני השנה פנתה הלשכה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בבקשה כי יוציא צו זמני ודחוף במטרה למנוע הדחת עו"ד הורן, אך בית הדין האזורי דחה את הבקשה

לשכת עורכי הדין פנתה בסוף השבוע שעבר לבית הדין הארצי לעבודה בבקשת רשות ערעור בעניין ההחלטה של הנהלת המוסד לביטוח לאומי ומנכ"ל המוסד, יוחנן שטסמן, להעביר מתפקידה את היועצת המשפטית של הביטוח הלאומי, עו"ד רות הורן.

ביוני השנה פנתה לשכת עורכי הדין לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בבקשה כי יוציא צו זמני ודחוף במטרה למנוע את הדחתה של עו"ד הורן ומינוי אדם אחר תחתיה כיועץ משפטי של הביטוח הלאומי, אך בית הדין האזורי דחה את בקשת הלשכה.

בהחלטתו קבע בית הדין כי אמנם תפקידה של לשכת עורכי הדין לדאוג לאינטרסים המקצועיים של כלל עורכי הדין, אך הלשכה אינה בגדר איגוד מקצועי כמוגדר בחוק בתי הדין לעבודה ואף אינה חלק ממערכת עובד מול מעביד - ולכן אין ללשכה זכות טיעון בתביעה שהגישה הורן נגד הנהלת הביטוח הלאומי בעניין ההחלטה להדיחה מתפקידה.

בבקשת רשות הערעור שלשכת עורכי הדין הגישה לבית הדין הארצי, באמצעות עו"ד יעל דולב, נטען כי ביה"ד האזורי טעה כשקבע שאין מקום לקבל את בקשת הלשכה להצטרף כטוענת לתביעה זו.

לטענת לשכת עורכי הדין, בית הדין האזורי טעה כשהתעלם מטענותיה, לפיהן לצירופה לדיון המשפטי קיימת חשיבות ציבורית גבוהה.

לטענת הלשכה, הפגיעה שנגרמה להורן עקב החלטת הנהלת הביטוח הלאומי להדיחה, נובעת מעמידתה של הורן על משמר שלטון החוק ושמירה על כללי מינהל תקין, בהיותה עורכת דין העובדת בשירות הציבורי.

"המקרה הנדון הוא בעל חשיבות ציבורית רבה, מכיוון שמדובר בתופעה המתרחשת במוסד לביטוח לאומי, שהוא בין המוסדות הגדולים במדינה", אמרה עו"ד דולב בשם לשכת עורכי הדין.

לטענתה, "ההחלטה להדיח את הורן מהווה פגיעה בסיסית בזכויות היסוד של עורכי הדין ופוגעת בחובתו הבסיסית של כל עורך דין, במיוחד בשירות הציבורי, לעמוד על משמר החוק ועל קיומו הדווקני ברשויות המדינה".

עוד נטען בפניית לשכת עורכי הדין לביה"ד הארצי לעבודה: "אין עניינה של הלשכה בזכייתה של רות הורן בתביעתה נגד הנהלת הביטוח הלאומי, אלא הלשכה מעוניינת בשמירת זכויותיהם של עורכי הדין ובמיגור תופעה חברתית פסולה זו בשירות הציבורי בכלל ובביטוח הלאומי בפרט".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully