וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה ייצוגית ראשונה נגד הקונצורסיום בראשות מאיר שמיר שנסוג מרכישת גילת

שמואל שוסטר

23.12.2008 / 16:06

הרוכשים נתבעים לשלם את ההפרש בין המחיר בו התחייבו לרכוש את החברה לבין מחיר המניה בעת שנסוגו מההסכם


לאחר שנתבעו על ידי על נסיגתם מהעסקה לרכישתה, הוגשה תביעה ייצוגית ראשונה כנגד קונסורציום המשקיעים בראשות מאיר שמיר, רועי בן-ימי, עמי לוסטיג ואיתן סטיב. במסגרת התביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, דורש גיל אפרוני, אחד מבעלי המניות של גילת, בעבורו ובעבור שאר בעלי המניות באותה תקופה, פיצוי בגין ההפרש בין המחיר שנקבע בחוזה עליו חתם הקונסורציום (11.4 דולר למניה) ובין מחיר המניה במועד בו הודיעו הנתבעים על ביטול ההסכם (7.98 דולר למניה).

מאז הודיעו הנתבעים על ביטול העסקה המשיכה מניית גילת לאבד משווייה ובסך הכל צנחה ב-79% למחיר של 2.24 דולר למניה מאז שהודיעו הנתבעים על נסיגתם מהעסקה.

עפרוני עצמו, שהחזיק ב-333 במועד ביטול ההסכם תובע את הנזק שנגרם לו בסך של 1,123.86 דולר. בנוסף הוא מבקש כי בית המשפט יכיר בהסכם כהסכם לטובת צד שלישי (בעלי המניות – ש.ש) וכי הנתבעות הפרו אותו.

בחודש אוקטובר כבר הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית כנגד גילת עצמה. קבוצה של שמונה משקיעים ביקשו אז לתבוע את גילת, בדירקטורים שלה ואת קרן יורק המחזיקה ב-20% מגילת תוך שהם דורשים פיצויים המבוססים על הכספים שהיו משולמים להם לו העסקה היתה יוצאת לפועל. כעת כאמור הוגשה תביעה ראשונה כנגד מי שהיה אמור לבצע את הרכישה בפועל.

כזכור, גילת הציבה אולטימטום לקונסורציום המשקיעים להשלמת העסקה לרכישתה תמורת כ-475 מיליון דולר. כשפג האולטימטום, הודיעה החברה על ביטול ההסכם למכירתה, תוך שהיא דורשת את הפיצוי המוסכם בחוזה, בסך 47.3 מיליון דולר.

קונסורציום המשקיעים, הכולל את קבוצת גורס (The Gores Group LLC), את חברת מבטח שמיר אחזקות, חברות פרטיות בבעלות רועי בן-ימי, עמי לוסטיג ואיתן סטיב, וכן את חברת די.ג'י.בי השקעות (DGB Investments Inc) הסכים במסגרת העסקה לרכוש את מלוא מניותיה של גילת, לפי מחיר של 11.4 דולר למניה, ובתמורה כוללת של כ-475 מיליון דולר במזומן.

גילת הודיעה לקונסורציום המשקיעים ב-5 באוגוסט כי כל התנאים המתלים להשלמת העסקה הושלמו, ולפיכך ניתנו לו עשרה ימי עבודה להשלמתה. אולם מספר ימים לאחר ההודעה, פתחה קבוצת הרוכשים בניסיון להוריד את מחיר העסקהץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully