וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טבע עשויה להשקיע 10 מיליון דולר נוספים באנדרומדה של כלל ביוטכנולוגיה

יורם גביזון

23.12.2008 / 17:44

ההשקעה צפויה בעקבות תוצאות ביניים חיוביות בניסוי קליני בתרופה לסוכרת נעוריםחברת טבע צפויה להשקיע בשבועות הקרובים 10 מיליון דולר ב-10% ממניות חברת אנדרומדה, חברה הבת של כלל ביוטכנולוגיה (97%). ההשקעה צפויה בעקבות תוצאות ביניים חיוביות בניסוי הקליני (בבני אדם) בשלב השלישי במוצר המוביל שלה, 277 DiapPep לטיפול בסוכרת נעורים.

ועדת מומחים בינלאומית ובלתי תלויה התבקשה לאשר את הבטיחות והיעילות לטווח ארוך, ולהעריך את גודל המדגם הנדרש להוכחת יעילות מובהקות סטטיסטית של התרופה החדשה. הוועדה, שבחנה תוצאות של 233 חולים, שהשלימו לפחות 12 חודשי טיפול, קבעה שלא נרשמו תופעות לוואי משמעותיות, ואין מניעה בטיחותית להמשך הניסוי. עוד ציינה הוועדה כי נצפתה יעילות טיפולית ברורה בתת- אוכלוסיות שונות כמו גיל ומצב גנטי.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, הדגיש שהוועדה קבעה כי היקף החולים המתוכנן בניסוי כולו (400) צפוי להספיק כדי להפגין יעילות בעלת מובהקות סטטיסטית כפי שהיא נצפית בדו"ח הביניים הנוכחי.הועדה המליצה שאנדרומדה תכלול ניתוח של תתי קבוצות. אנדומדה מעריכה שתשלים את גיוס החולים לניסוי במחצית הראשונה של 2009 ושתשלים את הניסוי בשלב זה בתוך שנתיים וחצי, כשבמקביל צפוי להתחיל ב-2009 חלקו השני של הניסוי בשלב השלישי, שיימשך גם הוא שלוש שנים.

על פי תנאי ההסכם בין טבע, כלל ביוטכנולוגיה שהיא חברה מוחזקת של טבע (15.6%) ואנדרומדה, השקיעה טבע שלושה מיליון דולר באוגוסט 2008 לפי שווי חברה של 90 מיליון דולר לפני ההשקעה. בעקבות דו"ח הביניים רשאית טבע להשקיע סכום נוסף של 7 מיליון דולר לפי שווי חברה של 90 מיליון דולר לפני ההשקעה, אלא אם תודיע לכלל ביוטכנולוגיה בתוך 60 יום שאין בדעתה לעשות זאת.טבע מחזיקה באופציה להשקיע סכום נוסף של 10 מיליון דולר לפי שווי של 170 מיליון דולר לפני ההשקעה לאחר קבלת הדוח הסופי של הניסוי. כלל ביוטכנולוגיה, מצדה, מחזיקה בשתי אופציות למכור את אחזקותיה באנדומדה לפי שווי של 480 מיליון דולר ו-555 מיליון דולר בכפוף לקבלת אישור סופי לשווק את התרופה באיחוד האירופי ובארה"ב.

DiapPep 277 שבפיתוחה הושקע עד כה 180 מיליון דולר מבוססת על חומר המשפיע על המערכת החיסונית, שעשוי לעצור את הרס תאי הלבלב שמייצרים אינסולין. תהליך זה עלול להדרדר לחוסר יכולת מוחלט לייצר אינסולין ולתלות מתמשכת של החולה במתן חיצוני של אינסולין שהוא הטיפול הסטנדרטי בסוכרת מסוג 1.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully