וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלינקוב לאולניק: מכרז הבזקכרט של בזק הוא מהלך לקראת שילוב כוחות עם בזק בינלאומי

רוני קורן-דינר

12.11.2001 / 14:57

בלינקוב: "אל לבזק לקבוע עבור לקוחות בזקכרט את המפעיל הבינלאומי בצורה שרירותית ובכך לשלול את חופש הבחירה בסוגיית המפעיל הבינלאומי הנבחר"

בתגובה לנייר עמדה ששלחה בזק למשרד התקשורת בנושא כרטיסי החיוג הבינלאומיים, כתב רם בלינקוב, מנכ"ל קווי זהב, מכתב חריף למנכ"ל המשרד, עו"ד אורי אולניק. לדבריו, עצם עריכת מכרז הבזקכרט של חברת בזק הוא מהלך לקראת שילוב כוחות עם חברת בזק בינלאומי.

בלינקוב מציין במכתבו כי פתיחת כרטיס בזקכרט לחיוג בינלאומי באמצעות שלושת המפעילים הבינלאומיים הוא פרי הסכמה אליה הגיעו שלושת המנכ"לים של המפעילים הבינלאומיים עוד ב-1997, מתוך כוונה לאפשר למנויי בזקכרט לבצע שיחות נכנסות מחו"ל לארץ - למרות מניעתה של בזק מלעשות כן. הוא מוחה על כך שבזק כביכול מנסה "לשנות סיכום רב צדדי זה בהינף יד".

לדבריו, הסדר "שיוך" הוא הפיתרון הטוב ביותר לסוגיית החיוג הבינלאומי, ותואם בצורה הטובה ביותר את מדיניות משרד התקשורת בעניין פתיחת השוק לתחרות. "אל לבזק לקבוע עבור לקוחות בזקכרט את המפעיל הבינלאומי בצורה שרירותית ובכך לשלול את חופש הבחירה בסוגיית המפעיל הבינלאומי הנבחר", כותב בלינקוב.

עוד מוחה בלינקוב על הטענה בדבר הפלייתם של המחייגים 012 באמצעות בזקכרט, שכן הוא טוען כי תעריפי החיוג שמציעה קווי זהב ללקוחות בזקכרט נמוכים מתעריפי החיוג אותם היא מציעה למתקשרים מזדמנים (לא משוייכים) באמצעות כרטיס החיוג הבינלאומיים שלה, 012 קארד. לדבריו, נסיונות קווי זהב להציע ללקוחות בזקכרט תעריפים אטרקטיוויים נתקלו במכשולים כגון חוסר תמיכה טכנית מצד בזק בהצעות השיווקיות שלה, ועמלה בגובה 16% מההכנסות שנדרשה לשלם בגין השיחות לבזק.

בלינקוב טוען כי גם פתיחת שוק כרטיסי החיוג הפנים ארציים לתחרות לא הביאה למעשה לתחרות שקיוו לה, כיוון שלדבריו, קווי זהב וברק, המחזיקות ברשיונות להפעלת כרטיסי חיוג פנים ארציים, נאלצות לשאת בעלות דמי נגישות לבזק - עובדה המונעת מהן להתחרות בה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully